Росія мілітаризує Арктику під прикриттям наукових досліджень, – ГУР

Росія нарощує військову присутність в Арктиці, готуючи регіон до ресурсної експансії.

Про це заявив представник ГУР МО України Андрій Черняк.

За його словами, Москва активізувала діяльність у регіоні на тлі кліматичних змін, розглядаючи Арктику як джерело корисних копалин і стратегічний логістичний вузол.

Ключову роль у цьому відіграє державний “Арктичний і Антарктичний науково-дослідний інститут”, який під виглядом досліджень фактично займається геологічною розвідкою, прокладанням судноплавних маршрутів та плануванням довгострокової експлуатації регіону.

Зібрані “наукові” дані використовуються як у цивільних, так і у військових цілях – зокрема для маневрування флоту й безпілотників. Паралельно РФ розбудовує арктичну інфраструктуру, зокрема комунікаційні системи для військових операцій.

Черняк наголосив: світова спільнота має усвідомити, що “наукові ініціативи” Кремля – це лише прикриття для мілітаризації Арктики та підготовки до нового конфлікту за ресурси.

Читайте також:
Росія і США ведуть переговори про економічну співпрацю в Арктиці, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна