Росіяни заманюють до Москви африканських фермерів через фальшиві оголошення про роботу, а потім відправляють їх на війну проти України.
Про це пише Telegraph, матеріал цитує у вівторок, 10 червня, “Громадське”.
Один із таких випадків стався з 36-річним Жаном Онаною з Камеруну. Про це він згодом розповідав українським слідчим.
Змушений утримувати дружину та трьох маленьких дітей, він вирішив скористатися можливістю заробити гроші на російському заводі з виробництва шампуню.
Однак, коли Онана прилетів до Москви, його та ще 10 чоловіків із Бангладеш, Камеруну, Зімбабве та Гани затримали росіяни. Їм сказали, що вони не працюватимуть на виробництві, а натомість підпишуть однорічний контракт з армією РФ.
Відтак їх відправили на п’ятитижневе навчання, а після цього — дорогою на фронт — відібрали телефони й документи.
Військова кар’єра Онани закінчилася майже відразу, коли його бліндаж потрапив під вогонь, після чого з девʼяти людей вижив лише він. Шість днів чоловік пролежав там поранений, поки не потрапив в український полон.
Подібна історія трапилася з 25-річним Маліком Діопом із Сенегалу. Йому росіяни запропонували іншу роботу — мити посуд у тимчасово окупованому Луганську. Він погодився, але вже за тиждень йому видали зброю і відвезли на Торецький напрямок.
За його словами, на фронті він побачив багато мертвих людей у лісі, що дуже на нього вплинуло. Тому він дезертував, а за два дні потрапив в український полон.
Однак не для всіх африканців, які воюють на боці рф, історія закінчується полоном. Один із камерунських акаунтів у соціальних мережах нарахував уже понад 60 загиблих громадян у війні проти України.
Як пише видання, уряд Камеруну дуже стурбований кількістю солдатів, які виїжджають до Росії, тому ще в березні в країні посилили обмеження на виїзд військовослужбовців.
Читайте також:
49 ошб взяв у полон громадянина Сенегалу. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!