СБУ затримала “крота” ФСБ у штурмовій бригаді Нацгвардії: командир коригував удари РФ по своєму ж підрозділу

Служба безпеки України за сприяння Міністра внутрішніх справ та командування Національної гвардії затримала у Харкові ще одного агента ФСБ.
Фігурантом виявився 42-річний місцевий мобілізований, який проходив службу у штурмовій бригаді Нацгвардії. Він коригував повітряні атаки РФ по локаціях «свого» підрозділу.

Про це пресслужба СБУ повідомила 3 червня.

Перебуваючи на посаді командира взводу, агент «зливав» окупантам координати штабів, навчальних центрів та запасних пунктів військової частини, де проходив службу. Також він мав передати куратору списки офіцерів бригади та її чисельність від роти до батальйону.

Після передачі розвідданих ФСБ обіцяла агенту організувати його «евакуацію» в Росію через лінію фронту на Харківському напрямку.
Співробітники СБУ завчасно викрили «крота» і затримали його.

Під час документування злочинів агента було проведено комплексні заходи для убезпечення локацій Сил оборони. На місці події у затриманого вилучено телефон із доказами роботи на ФСБ.

За даними слідства, фігурант з власної ініціативи вийшов на російську спецслужбу через своїх родичів – колишніх російських військових, які проживають в РФ.

Наразі слідчі СБУ повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник – під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Читайте також:
Киянин на замовлення РФ готував підриви авто, що належали військовим Сил оборони. Затримала СБУ, йому “світить” 12 років

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна