Під час обміну “1000 на 1000” в списки не внесли військових з КНДР

Двох північнокорейських солдатів, які перебувають у полоні в Україні, не включили у списки на обмін військовополоненими між Києвом і Москвою у форматі “1000 на 1000”.

Про це заявив південнокорейський депутат від Партії народної сили Ю Йон-вон з посиланням на українського посадовця. Про це повідомляє Yonhap, матеріал цитує у вівторок, 27 травня, “Суспільне”.

За словами депутата, північнокорейських військових на прізвища Рі та Бек не включили до списку обміну на прохання Сеула, оскільки Південна Корея готова прийняти їх, якщо вони захочуть перейти на бік Півдня.

Серед них, Рі висловив намір приїхати до Південної Кореї.

Як пише видання, депутат зустрічався з обома солдатами під час візиту до України у лютому. За його словами, Рі боїться репатріації до Північної Кореї через загрозу покарання для себе і сім’ї.

Контекст

Як повідомляла “Новинарня” раніше, ймовірний обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 Україна та Росія обговорили під час переговорів у Стамбулі 16 травня. 22 травня стало відомо, що українська сторона передала росіянам список на обмін у форматі “1000 на 1000”.

23 травня 2025 року відбулася перша частина “великого обміну 1000 на 1000”, після того, як буде звільнено всю тисячу.

24 травня 2025 року повернули ще 307 українських полонених.

25 травня 2025 року відбувся третій етап обміну, під час якого повернули ще 303 українських захисників.

Командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов”, полковник, Герой України Денис Прокопенко і заступник командира “Азову”, підполковник НГУ, Герой України Святослав Паламар заявили, що відповідальні за обмін не демонструють належної ефективності: у полоні досі перебувають понад 800 “азовців”, натомість обмінюють тих, хто співпрацював з окупантами.

Журналіст, письменник та колишній політв’язень Росії Станіслав Асєєв заявив, що досі не обміняли жодного з цивільних, які знаходяться в російському полоні вже вісім років.

Читайте також:
З трирічного російського полону звільнили батька дівчинки, яку нещодавно вдалося повернути з окупації. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна