ГУР уперше показало пуски модернізованого ЗРК С-200 – це ним уразили російський Ту-22 на рекордній дальності. ВІДЕО

Головне управління розвідки Міноборони України показало кадри ураження ворожих сил модернізованим ракетним комплексом С-200.

На опублікованих у вівторок, 13 травня, кадрах видно підготовку ракети та момент запуску.

Також на новому відео показали сучасні безпілотні літальні апарати та наслідки ураження російської бази “Енгельс”, шляхопроводів та нафтових баз.

Аналітики Defense Express звертають увагу, що це вперше офіційно показано використання Україною зенітної ракети 5В28 від зенітного ракетного комплексу С-200.

“На це пішло два роки з моменту її першого відомого використання: у липні 2023 року по Таганрогу прилетіла тоді ще невідома ракета. А минулого року нею було знищено російських літаків ДРЛВ А-50 та дальнього бомбардувальника Ту-22М3, який 19 квітня 2024 року був збитий на абсолютно рекордній дальності у 308 км“, – йдеться в матеріалі.

При цьому аналітики видання вказують на те, що на кадрах видно, що з цих місць запускали ці ракети далеко не по одному разу, на що прямо вказують сліди від роботи реактивних двигунів на землі. Вочевидь було використано старі пускові позиції для запуску цих ракет.

За їхніми даними, у відео є декілька важливих моментів, які пояснюють деякі аспекти справжнього “воскресіння” елементів радянського ЗРК 60-х років. Так, для запуску було використано стандартну стаціонарну пускову 5П72В, а не, як вважалось раніше, новостворену мобільну версію.

Скріншот з відео Головного управління розвідки Міноборони

“Більше того, на кадрах видно, що з цих місць запускали ці ракети далеко не по одному разу, на що прямо вказують сліди від роботи реактивних двигунів на землі. При цьому, вочевидь було використано старі пускові позиції для запуску цих ракет”, – пишуть експерти.

За даними Defense Express, все це показує наскільки ризикованими були ці операції. Адже пускова абсолютно не мобільна й можливості вийти з-під удару просто відсутня. А підготовка до пуску ведеться безпосередньо на цій пусковій, під час якої ракету заправляють доволі токсичним рідким паливом, яке вимагає використання костюма хімзахисту.

Сама ракета 5В28 не зазнала зовнішніх змін. Однак всі можливі зміни могли торкнутись електроніки. Серед можливих варіантів – використання іншого радару підсвітки цілей для штатної напівактивної головки самонаведення, або встановлення нової активної радіолокаційної головки самонаведення, як опція – пасивної, у випадку збиття А-50.

Читайте також:
ГУР встановило, хто входив до екіпажу знищеного за понад 300 км від лінії фронту російського бомбардувальника Ту-22М3

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна