Україна може отримати значний пакет військової допомоги у розмірі 30 мільярдів доларів завдяки укладанню угоди про надра через нещодавно створений Фонд інвестицій у реконструкцію.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами, повідомляє 3 травня ТСН.
“Є 15 мільярдів 2025 року згідно з рішеннями, які були Конгресом рік тому. 15 мільярдів — пакет на 2025 рік, і зброя на цю суму. Також є 15 мільярдів, які вони розбивали на 2026-й”, — зазначив він.
За словами президента, обговорюється можливість наблизити ці кошти, заплановані на 2026 рік, і використати їх вже у другій половині 2025-го. Таким чином, Україна зможе отримати озброєння на 30 мільярдів одним траншем.
“Питання — чи можна 15 мільярдів 2026 року наблизити на 2025-й, наприклад, на другу половину, і отримати зброю на 30 мільярдів — 2025-го і 2026-го, але отримати зараз. Отримати зброю — і це буде вклад за американської сторони 30 мільярдів, а Україна буде потім свою половину віддавати потрохи. І це є домовленість”, — наголосив Зеленський.
Він наголосив, що ця ініціатива має історичне значення, адже відкриває шлях для заходу американських інвесторів на український ринок.
“У чому є клас, я вважаю, що в чому історичність цієї події — в тому, що американці можуть прийти вперше на український ринок. 50 на 50. Логіка в тому, що це реінвестування. Тобто воно сюди заходить, і ти реінвестуєш в Україну”, — сказав він.
За словами політика, інвестиції залишаються в Україні, і лише в майбутньому, якщо буде потреба, сторони зможуть домовитися про часткове виведення коштів.
“Тільки якщо сторони потім, у майбутньому, домовляться, що через 20 років фонд — все нормально, будується, видобуток, не сировину продають, а багато всього. Є доходи і всі хочуть. Наприклад, Україна хоче витратити свої гроші на щось, на інфраструктуру — тоді, якщо Україна витягує гроші якісь, то і американці будуть витягувати. Я вважаю, що це нормально”, — зазначив Зеленський.
Він підкреслив, що фонд передбачає безмитний експорт українських мінералів у США. Але мета, за словами політика, не просто продаж сировини, а розвиток внутрішнього перероблення в Україні.
“Це важливі речі. Важливі речі, що фонд дає, щоб ці мінерали, якщо вони десь, кудись продаються через цей фонд — це без мита в США. З іншого боку, так як ми хочемо все-таки не бути країною сировини, це дає нам можливість не продавати кудись, а вкладати тут. І все-таки додаткову вартість мати на виробництві, не просто продавати сировину”, — підсумував він.
Читайте також:
57 мінералів і військова допомога від США: деталі угоди про надра
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!