Як розпізнати проблеми з імунітетом за лейкоцитарною формулою? ℗

Лейкоцити потрібні для правильного функціонування імунної системи. Саме вони борються з інфекціями та запаленнями. Дізнатися про стан імунітету можна за допомогою лейкоцитарної формули. 

Що таке лейкоцитарна формула?

Зазвичай розгорнутий аналіз крові містить лейкоцитарну формулу — ви можете пройти дослідження в медичній лабораторії CSD LAB. Цей елемент діагностики визначає відсоткове співвідношення різних видів лейкоцитів у крові. Вона містить:

  • нейтрофіли — борються з бактеріальними інфекціями;
  • лімфоцити — захищають від вірусів, формують імунну пам’ять;
  • еозинофіли — реагують на алергени та паразитів в організмі;
  • базофіли — запускають запальні алергічні реакції;
  • моноцити — борються проти шкідливих мікроорганізмів.

Зміни у відсотковому співвідношенні між цими елементами допомагають лікарю зрозуміти, що саме зараз відбувається в організмі та на які подразники реагує імунна система.

Причини проблем з імунітетом

Погіршення функції імунної системи може відбуватися з різних причин. За допомогою лейкоцитарної формули можна виявити проблеми, що пов’язані з:

  • хронічним стресом — тривалі емоційні або фізичні навантаження можуть погіршувати виробіток лімфоцитів;
  • вірусними інфекціями — грип, герпесвіруси можуть виснажувати лімфоцитарний пул та підвищувати кількість моноцитів;
  • дефіцитом вітамінів і мікроелементів — нестача вітаміну B12, фолієвої кислоти, заліза та цинку може спричиняти зниження лейкоцитів;
  • імунодепресивними станами — за умови генетичної схильності або вживання деяких ліків можуть пригнічуватися окремі фракції;
  • хронічні запальні процеси — під час постійних запалень може збільшуватися кількість нейтрофілів та моноцитів.

Ця формула не дасть поставити точний діагноз. Але вона може стати орієнтиром, який дасть уявлення про поточний стан імунної системи.

Отже, лейкоцитарна формула показує, як саме працює імунна система, аналізуючи баланс різних типів лейкоцитів. Відхилення можуть свідчити про хронічні запалення, алергії та інфекції. А детальну розшифровку має робити лікар.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна