Російські компанії “Донське вугілля” та “Імпекс-Дон”, які орендували 15 вугільних шахт в окупаційної влади підконтрольних Росії частин Донецької та Луганської областей у 2024 році, відмовилися від дев’яти з них. Ці шахти відправлять на ліквідацію.
Про це пишуть російські ЗМІ.
Причиною цього орендарі називають нерентабельність розробки вугільних родовищ через падіння світових цін на вугілля та високі витрати.
Йдеться про дві шахти на тимчасово окупованій частині Донецької області, які орендує російська компанія “Імпекс-Дон”, та сім шахт на тимчасово окупованій Луганщині, які орендував торговий дім “Донське вугілля”.
Тепер ці російські компанії намагаються повернути шахти “владі” окупованих регіонів для подальшої ліквідації. Раніше вони обіцяли загалом вкласти у розвиток 15 об’єктів 65 мільярдів рублів.
Як пишуть росЗМІ, російський уряд дозволив орендарям позбутися активів, але вимагав оплатити створення техпроєктів їх ліквідації та утримання шахт до закриття.
В уряді РФ вважають, що всі ці витрати мають взяти на себе інвестори, а ті своєю чергою хочуть перекласти це на місцеву окупаційну владу.
Підтримка життєзабезпечення однієї шахти коштує в 20-30 млн рублів на місяць, або 240-360 млн рублів на рік, а розробка технічного проєкту коштує близько 50 млн рублів і може зайняти до року. Таким чином, сукупні витрати становитимуть 2-3 млрд рублів. Також потрібно розробити план заходів з працевлаштування або перенавчання штатних співробітників шахт, що закриваються.
Коментуючи ситуацію, голова Російської незалежної профспілки працівників вугільної промисловості Іван Мохначук визнав, що дев’ять шахт справді доведеться закрити, оскільки “за поточних умов іншого виходу немає”.
За його словами, проблема полягає в тому, що частина шахт знаходиться біля житлової забудови і ліквідація без належного опрацювання може призвести до їх деформації, “нашкодивши розташованим поруч населеним пунктам”.
Читайте також:
Після зупинки шахти в Покровську українські металурги отримуватимуть вугілля із США, вже є перша партія
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!