Для контролю за припиненням вогню може бути створена “спільна комісія”: ЗМІ дізнались ймовірні деталі “мирного плану” Трампа

У рамках “мирного плану” президента США Дональда Трампа обговорюється ідея контролю за припиненням вогню, який би здійснювала спільна комісія у складі України, Росії і держави з-поза меж НАТО.

Про це 22 квітня пише “Європейська правда” з посиланням на The New York Post.

Хоча деталі “мирної угоди” ще не визначені, один з високопосадовців адміністрації повідомив NYP, що вони можуть включати розгортання європейських сил в Україні, якщо буде досягнуто припинення вогню.

“Найскладніше – це те, як виглядатимуть сили безпеки – ми називаємо це силами стійкості”, – сказав посадовець.

“Сили стійкості – це частина гарантій безпеки, яких хочуть українці, і ми сподіваємося, що вони їх отримають”, – додав він.

Також обговорюється створення окремої сили для моніторингу припинення вогню, яка виглядатиме як “спільна комісія” росіян, українців і третьої країни, що не є членом НАТО. Така місія мала би спостерігати за лінією фронту, щоб переконатися, що обидві сторони склали зброю.

За словами посадовця, США також можуть бути залучені – але не “чоботами на землі, а як фінансова сила, разом з третьою стороною”.

Пропозиція Трампа може також включати визнання США українського Криму російською територією, повідомила в неділю газета Wall Street Journal.

Хоча видання The New York Post зауважує, що не змогло самостійно перевірити цю інформацію, високопосадовець з адміністрації Трампа в п’ятницю заявив, що Київ під час переговорів з американською делегацією минулого тижня був найбільше занепокоєний “сухопутною” частиною угоди, маючи на увазі визнання окупованих Росією частин України суверенною територією РФ.

Урядовець заявив, що Україна, схоже, “готова відмовитися від 20% своєї землі”, якщо це буде вважатися визнанням території “де-факто”, а не “де-юре”.

“Де-факто” означає, що ми визнаємо, що росіяни окупували цю землю, але ми не говоримо, що (Україна) збирається відмовитися від неї назавжди. “Де-юре” означає, що ми визнаємо, що (росіяни) забирають цю землю, і ми ніколи її більше не побачимо”, – відзначив посадовець.

Читайте також:
З поступками Росії: у WSJ окреслили ключові пункти плану Трампа щодо завершення війни, представленого Україні в Парижі 18 квітня

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна