Російський лідер Володимир Путін назвав ударами по українських військових ракетні обстріли Сум і Кривого Рогу (друге місто він прямо не назвав, але згадані обставини вказують саме на цей удар), які призвели до десятків смертей цивільних, у тому числі дітей.
Про це йдеться на відео, поширеному кремлівським кореспондентом Павлом Зарубіним.
“Ми всі добре знаємо про атаку наших військових сил на конгрес-центр, по-моєму, Сумського університету. Це цивільний об’єкт чи ні? Цивільний. Але там відбувалося нагородження тих, хто вчинив злочини на Курщині (Москва називає так військову операцію ЗСУ в Курській області РФ, яка розпочалася 6 серпня 2024 року – ред.) – і підрозділів ЗСУ, і націоналістів (Путін вважає, що в складі Сил оборони України досі є окремі так звані «націоналістичні батальйони» – ред.). І це люди, яких ми вважаємо злочинцями, які повинні отримати заслужену відплату за те, що сталося в прикордонній області, в тому числі в Курській. Вони й отримали цю відплату”, – цитує російського президента “Радіо Свобода”.
Також Путін, прямо не назвавши Кривий Ріг, назвав ціллю удару по дитячому майданчику імовірну нараду українських військових.
“Або ті люди, які заслуговують на найсуворіше покарання за злочини, збираються в ресторані. Так було і в ресторані. Зустрічі, збори, конференції проводяться в ресторані, там щось святкують, горілку п’ють і так далі. Ну, там теж був удар. Це цивільні об’єкти? Цивільні. Але яка ціль? Військова” – сказав лідер РФ.
О 10:20 у Вербну неділю, 13 квітня, російська армія завдала ракетного удару по центру Сум. Одна балістична ракета, у фугасному спорядженні, влучила в конгрес-центр Сумському державного університету та пробила його дах. За три хвилини друга ракета, в касетному спорядженні – для ураження великої площі – прилетіла за 150 метрів віддалік. Саме від уламків другої ракети загинуло найбільше людей.
За останніми даними, внаслідок російської атаки на Суми загинули 35 людей, 2 з яких – діти. Серед 117 постраждалих – 15 дітей.
Мер Конотопа Артем Семеніхін звинуватив голову Сумської ОВА Володимира Артюха в тому, що він організував нагородження військовослужбовців 117-ї бригади ТрО в конгрес-центрі СумДУ. Військові в той момент були в укриттях, натомість постраждали цивільні.
За даними журналіста Юрія Бутусова, серед загиблих – двоє військових, але це випадкові жертви.
Нардепка Мар’яна Безугла заявляла про “шикування” військових, однак це обвинувачення не має під собою підстав.
Основною версією російської пропаганди був удар по “нараді командного складу ОТУ “Сіверськ”.
Начальник ОВА Артюх визнав факт нагородження військових під час обстрілу Сум, однак заперечив свою причетність до організації заходу. 15 квітня Кабмін погодив його звільнення.
Удари по Сумах були завдані балістичними ракетами типу “Іскандер-М/KN-23” розрахунками 112-ї та 448-ї ракетних бригад із території Воронезької (н.п. Лиски) та Курської (н.п. Лєженьки) РФ відповідно, повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
Це другий подібний злочин РФ проти людяності в Україні з масовою загибеллю цивільних за короткий час. 4 квітня російські війська атакували “Іскандером” Кривий Ріг. Ворог поцілив по житловому району – біля дитячого майданчика. Атака забрала життя 20 людей, з яких 9 – діти.
Читайте також:
Боєголовка зі шрапнеллю по Сумах – це не точковий удар, а терор міста, – правозахисниця про атаку Росії і правила війни
Як писала “Новинарня” раніше, увечері 4 квітня російська армія завдала удару “Іскандером” по житловому кварталу Кривого Рогу, внаслідок чого загинули загалом 19 людей, серед яких дев’ятеро дітей. Постраждалих понад 70.
Ракета влучила просто у дворі – навколо звичайні будинки, дитячий майданчик, магазини тощо.
Потрощені майже два десятки багатоквартирних будинків, 6 навчальних закладів, ресторан, понад 30 транспортних засобів.
Читайте також:
З’явилося відео з ресторану в Кривому Розі в моменту вибуху ракети: жодних військових у залі не було
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!