Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило інформацію щодо майже 200 нових деталей і компонентів, які застосовуються у шести типах російської зброї.
Про це ГУР МОУ повідомило в понеділок, 7 квітня.
Серед них — CRP-антена російського “шахеда”, північнокорейська балістична ракета KN-24, комп’ютер із ракети Х-47 «Кинджал», а також безпілотники «Supercam S350», «Гербера» та Zala.
У нових CRP-антенах для дрона «Герань-2» виявили лише два чіпи американського виробництва. Це свідчить про намагання Росії зменшити залежність від компонентів країн, які запровадили санкції проти неї.
Раніше ГУР МО України повідомляло, що у «шахедах», застосованих у 2025 році, з’явились нові завадозахищені антени з маркуванням китайською мовою. В одній із таких антен із 15 компонентів лише два — виробництва американських компаній Texas Instruments та Linear Technologies.
Більшість інших деталей — китайського виробництва. Це трансивери, генератори, перетворювачі сигналів та інші мікросхеми. Наприклад, основний чіп CRP-антени, що аналізує вхідні сигнали й вирішує, які з них ігнорувати, виготовлений компанією Beijing Microelectronics Technology Institute (BMTI).
Вперше у російській зброї виявили компонент індійського виробництва — тактовий буфер від Aura Semiconductor.
Виробники ще двох компонентів наразі не ідентифіковані, але, ймовірно, вони також китайського походження.
Загалом у розділі «Компоненти у зброї» на порталі War&Sanctions вже зафіксовано 4 672 деталі, виявлені у 164 зразках зброї, яку Росія використала проти України.
Читайте також:
У РСЗВ “Торнадо-С”, якою РФ атакувала Україну, виявлено компоненти кількох іноземних виробників, – ГУР
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!