Колишній генпрокурор Костін став послом України в Нідерландах, а Мельник – при ООН. Є також посол у Китаї

доповнено

Колишній генеральний прокурор України Андрій Костін став послом України в Нідерландах і постійним представником України при Організації із заборони хімічної зброї.

Про це йдеться у відповідних указах на сайті офісу президента. Два укази про призначення Костіна на посади датовані 7 квітня.

У документах йдеться, що Андрій Костін став послом України в Нідерландах і за сумісництвом постійним представником України при Організації по забороні хімічної зброї.

Постійне представництво України при ООН очолить колишній заступник міністра закордонних справ, експосол у Німеччині та Бразилії Андрій Мельник. Відповідний указ президента №215/2025 також опублікований на сайті глави держави.

Окремим рішенням Зеленський звільнив Мельника з посади Надзвичайного і Повноважного Посла у Бразилії, яка була його останнім місцем роботи.

Під час роботи послом у ФРН на початку повномасштабної війни він запам’ятався різкими, іноді дуже недипломатичними заявами, просуваючи рішення на користь України. Наприклад, він сказав, що тодішній канцлер Олаф Шольц “вдає ображену ліверну ковбасу”, хоча згодом перепросив за свої слова. Крім того, вже під час роботи в Києві Мельник активно критикував свого наступника в Берліні Олексія Макеєва.

Іншими указами президент Зеленський погодив призначення:
🔹Олександра Нечитайла – послом України в Китаї;
🔹Олексія Гавриша – послом України в Норвегії;
🔹Юрія Клименка – послом України в Аргентині та за сумісництвом у Парагваї.

Передісторія

Наприкінці жовтня 2022 року Андрій Костін подав у відставку на тлі скандалу з корупцією у МСЕК та прокурорами, які оформлювали собі інвалідність, аби отримувати виплати.

29 жовтня Верховна Рада погодила його відставку. Костін обіймав посаду генпрокурора з липня 2022 року.

“Лівий берег” пише, що Андрія Костіна давно називали одним з кандидатів на посаду посла в Нідерландах, де розташовано Міжнародний кримінальний суд.

Читайте також:
Президент звільнив Костіна з посади генпрокурора

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна