На Чернігівщині зрівняли із землею кладовище з похованнями жертв Голодомору. ВІДЕО

У селі Івківці Чернігівської області бульдозерами зрівняли із землею цвинтар з похованнями жертв Голодомору 1932-1933 років. У селищній раді заявили, що за документами там кладовища немає, і назвали роботи доброустроєм території.

Про це повідомив Національний музей Голодомору-геноциду.

Про подію першими заявили журналісти місцевого телеканалу “Прилуки”. Вони виїхали в село і на місці масового поховання побачили, як працюють бульдозери та інша техніка.

Місцеві жителі кажуть, що їх ніхто не попереджав про роботи на кладовищі. Вони одразу звернулися до селищного голови з проханням зупинити роботи, адже в багатьох на тому місці поховані родичі.

Як розповів івківчанин Микола Данілішін, у нього тут похований дідусь Денис Череп. За його словами, третина цього цвинтаря була заповнена під час Голодомору.

“Люди вмирали. Їх возили возами, а закопували, як худобу, без трун. Мого діда так само закопали. З дому забрали все, навіть квасолю, все вигребли… Для діда викопали яму, поки його візком привезли, вже четверо там лежало. Люди не могли викопати навіть ями, не було сил”, — розповів Микола Данілішін.

Селищний голова Роман Ювченко пояснив, що роботи на місці цвинтаря здійснюються за рішенням виконавчого комітету та відповідно до програми доброустрою. Він додав, що в плані територіальної громади ділянка, на якій проводять роботи, не вказана як кладовище.

Однак у музеї наголосили, що цвинтар в Івківцях зазначається як одне з понад тисячі місць масового поховання на території України в геоінформаційній системі «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду», яка була створена співробітниками Музею Голодомору ще у 2019 році.

Згідно з Національною книгою пам’яті, в роки Голодомору в Івківцях загинули від голоду щонайменше 162 людини, серед них — велика кількість дітей. І це лише ті, чиї імена встановлено. Більшість із загиблих поховані саме тут, на старому кладовищі. Жителі села дотепер відвідують могили рідних.

Національний музей Голодомору-геноциду звернувся до голови Ладанської ТГ та голови Прилуцької РДА з повідомленням про цінність і важливість збереження цього місця поховання періоду Голодомору, а також із проханням відновити порядок на меморіальній території та належним чином маркувати її.

Читайте також:
У Львові проведуть ексгумацію радянських поховань на “Пагорбі слави”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна