Уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова відзвітувала, що наразі вивчає умови, у яких перебувають новобранці, і досліджує, зокрема, проблему самовільного залишення військової частини.
Про це вона повідомила у понеділок, 24 березня.
“Більшість СЗЧ серед усіх зафіксованих стається в навчальних центрах – у перший тиждень після прибуття і наприкінці навчання, перед розподілом до військових частин. Проблема самовільного залишення частини насправді комплексна й починається ще до того, як новобранці стають військовими”, – наголошує Решетилова.
Відтак, з її слів, наразі і військовий омбудсмен, і офіс президента ретельно розглядають питання перших днів і тижнів після мобілізації та працюють над “покращенням умов у розподільчих центрах, де й відбувається перехід із цивільного життя у військове”.
“Найближчим часом ми плануємо експериментально запустити роботу груп, що складатимуться із цивільних психологів, волонтерів та юристів, які перебуватимуть у визначених РТЦК та СП, а також групи з волонтерів та психологів, які будуть працювати в кількох навчальних центрах. Вони допомагатимуть новобранцям освоїтися в нових умовах, а також будуть розʼяснювати їм їхні права”, – анонсує Решетилова.
Крім того, також у планах започаткувати кілька курсів, які читатимуть новоприбулим військовослужбовцям ще до початку БЗВП, – із військового права, міжнародного гуманітарного права, історії України, фінансової грамотності.
“Кілька днів «напівцивільного» навчання сприятимуть поступовій адаптації новобранців до військового життя та посилюватимуть їхню мотивацію до подальшої служби. Після коригування першого досвіду надалі плануємо цей підхід масштабувати. Дякую начальникам навчальних центрів, із якими вже налагодили взаємодію, за відкритість до пропозицій”, – резюмувала Ольга Решетилова.
Читайте також:
Військовий омбудсмен Решетилова поінформувала про моніторинговий візит до збірного пункту Київського ТЦК
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!