Офіс Генпрокурора не збирається звільняти жодного з 74 прокурорів, у яких знайшли та скасували фейкову інвалідність.
Про це повідомляє Центр протидії корупції з посиланням на запит до МОЗ, Генпрокуратури та до Державного бюро розслідувань.
Міністерство охорони здоровʼя повідомило в коментарі ЦПК, що скасувало інвалідності 74 з 526 прокурорів, які їх мають. В Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України — 61. Ще у жовтні 2024 року було відкрито кримінальне провадження, у якому досліджуються законність набуття інвалідностей працівниками державних і правоохоронних органах.
У ДБР зазначили, що за цей час повідомили про підозру лише 2 з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями — керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. Лише ці двоє отримали пенсії за фейкові інвалідності на 1,5 млн гривень.
Жодного з прокурорів, у яких знайшли фейкову інвалідність, не звільнили через те, що в Офісі Генпрокурора не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, повідомили в ОПГ на запит ЦПК.
Загалом, згідно з відповіддю Генпрокуратури на запит ЦПК, за власним бажанням звідти пішли три прокурори, а ще 11 звільнили з адміністративних посад. Останнє означає, що прокурор продовжив виконувати функції прокурора, позбавившись лише своєї адміністративної посади — наприклад, керівника, заступника тощо.
«Таким чином, більшість прокурорів з фейковими інвалідностями залишаються на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Піврічне кримінальне розслідування не дало майже жодних результатів, а натомість показало — ці прокурори можуть уникнути кримінальної відповідальності та продовжити працювати у прокуратурах», — підкреслює ЦПК.
Читайте також:
Генпрокурор Костін йде з посади на тлі скандалу з “інвалідностями” прокурорів
У робочому кабінеті керівниці Хмельницької обласної МСЕК, депутатки облради від партії “Слуга народу” Тетяни Крупи 4 жовтня виявили 100 тис. доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці вилучили ще 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти. Під час проведення слідчих дій керівниця МСЕК намагалась позбутися частини грошей, викинувши через вікно дві сумки з пів мільйоном доларів США.
Їй висунули підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 Кримінального кодексу України).
7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Крупі – 60 діб арешту (до 3 грудня) із можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн.
Олександр Крупа, син Тетяни Крупи, 10 жовтня звільнився за власним бажанням з посади начальника Управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області. На фото, що стали мемами, він лежить на ліжку з великою кількістю стодоларових купюр.
Як відомо, фіктивна інвалідність є запобіжником від мобілізації до війська.
Згодом журналісти встановили, що пів сотні прокурорів на Хмельниччині на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність у МСЕК Крупи.
Читайте також:
На Хмельниччині медики допомагали отримати групу інвалідності: під час обшуків знайшли 8 млн грн
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!