Фреон потрібен для того, щоб створити відповідну температуру всередині кондиціонеру або холодильника. Витік цього холодоагенту може спричинити поломку приладу. Як визначити витік фреону та що робити в такій ситуації, розповіли фахівці онлайн-магазину запчастин та аксесуарів для побутової техніки «Сервіс-Маркет».
Витік холодоагенту може статись через декілька причин. По-перше, це наявність корозії або тріщин на випарнику, або інших деталях. Другою поширеною причиною витоку є пошкодження у місцях з’єднання мідних труб. Це призводить до проникнення повітря в систему та її розгерметизації, що негативно впливає на роботу пристрою.
Фреон для кондиціонерів не має ні кольору, ні запаху, а також оскільки це дуже інертний газ, при контакті з повітрям він не горить, тому виявити витік без спеціального обладнання дуже складно. Для цього використовують електронні течошукачі, ультрафіолетові барвники або перевірку під тиском із використанням азоту.
Також виявити витік можна самостійно, оскільки цей процес супроводжується певними ознаками:
Якщо ігнорувати ці ознаки, то без достатньої кількості фреону компресор змушений працювати з підвищеним навантаженням, що може призвести до його перегріву та виходу з ладу кондиціонера.
Перший сигнал для перевірки системи — якщо навіть при максимальному режимі роботи, кондиціонер не забезпечує потрібного рівня охолодження. Самостійно можно провести огляд з’єднань та труб. Це допоможе знайти сліди масла, тріщин або механічних пошкоджень. Якщо є манометричний колектор, можна виміряти тиск у системі. Низький показник свідчить про витік.
Якщо самостійна перевірка не дала результатів, варто звернутися до фахівців. Вони мають у своєму арсеналі спеціальні прилади, такі як, високочутливі електронні течешукачі, УФ-барвник, або перевіряють під тиском з азотом.
Після виявлення та ремонту пошкоджених ділянок кондиціонер вакуумують і через заправні шланги для кондиціонерів дозовано подають фреон, щоб відновити нормальну роботу системи. Своєчасне усунення витоку допомагає уникнути дорогого ремонту та продовжити термін служби компресора.
Ознайомитись з усім необхідним для обслуговування кондиціонерів можна на сайті онлайн-магазину «Сервіс-Маркет».
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!