Кабінет Міністрів України поширив дію ініціативи “Контракт 18-24” також на тих військовослужбовців, які добровільно вступили на військову службу у віці до 25 років не лише у 2025 році, а й після 24 лютого 2022 року.
Про це 21 березня повідомляє сайт Міністерства оборони, зазначаючи, що уряд це зробив, керуючись принципами соціальної справедливості.
Постанова Кабміну, що набрала чинності ще 13 лютого 2025 року, визначає умови отримання виплати та особливості її нарахування.
Право на отримання винагороди мають військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу Збройних сил України, які відповідають таким критеріям:
Повний розмір виплати також передбачено для військовослужбовців, які брали участь у бойових діях менше 6 місяців, але отримали поранення або потрапили у полон (крім випадків добровільної здачі) під час захисту України.
Водночас особи, які звільнилися з військової служби до 13 лютого 2025 року, права на виплату не мають, навіть якщо відповідали віковим критеріям.
Винагорода виплачується одноразово за весь період служби та перераховується на картковий рахунок військовослужбовця.
Для тих, хто брав участь у бойових діях менше 6 місяців (станом на 13 лютого 2025 року), сума нараховується пропорційно: 1/6 від 1 000 000 грн за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях.
“Чимало молодих людей добровільно стали на захист країни ще до появи контракту “18-24″, і наша задача – віддати належне їхній відвазі. Процес отримання виплат є максимально зручним. Військовослужбовцю не потрібно ініціативно звертатися з цим питанням. Оформлення виплат доручено командирам військових частин, які мають зібрати весь пакет документів, у тому числі через направлення запитів в інші частини, де військовий проходив службу раніше”, – зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Факт участі у бойових діях підтверджується на підставі документів, зокрема бойового наказу (розпорядження), журналу бойових дій, оперативної обстановки, бойового донесення або рапорту командира підрозділу.
Виплата здійснюється на підставі наказів командирів військових частин. Для їх підготовки служби персоналу формують пакет документів, що включає:
Оформлення виплат для молодих захисників, які стали на захист України на початку повномасштабного вторгнення, є частиною урядової політики підтримки військовослужбовців та вшанування їхнього внеску у боротьбу за незалежність, наголосили в МОУ.
Також у Міністерстві оборони підготували інфографіку щодо виплат (гортайте):
Читайте також:
Снайпери й розвідники – найпопулярніші посади за програмою “Контракт 18-24”, – Міноборони
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!