Якщо країнам Євросоюзу складно ухвалити річний пакет допомоги Україні вартістю 40 мільярдів євро, то варто йти малими кроками і спершу домовитися про 5 млрд євро на боєприпаси – про це 20 березня у Брюсселі перед початком засідання Європейської ради заявила висока представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики безпеки Кая Каллас, передає “Укрінформ”.
“Для України я запропонувала ініціативу, щоб дійсно просуватися з тим, у чому має потребу президент Зеленський, – це боєприпаси на 5 мільярдів (євро). Тож ми маємо принаймні розпочати та здійснити дуже конкретні кроки не лише на словах, але й у справах, щоб допомогти Україні вже зараз. Що сильнішими вони будуть на полі бою, то сильнішими вони будуть за столом переговорів”, – наголосила висока представниця ЄС.
Каллас зауважила, що сьогодні лідери країн ЄС розпочнуть зустріч з обговорення ситуації в Україні та сподіваються вислухати президента Володимира Зеленського, зокрема, почути його враження від телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом, що відбулася 19 березня.
“Я дуже вітаю оголошення президента Трампа, що США намагаються знайти додаткові системи протиповітряного захисту для України, – це надзвичайно важливо. Сьогодні ми обговорюємо, що ще більше ми можемо зробити для України, а також для нашої власної оборони”, – зазначила Каллас.
Вона також зауважила, що головним питанням, яке сьогодні розглядатимуть європейські лідери, буде конкурентоспроможність економіки ЄС, від стану якої залежить здатність Європи більше інвестувати у власну оборону та допомагати Україні.
Раніше медіа повідомили про пропозицію створити фонд для надання Україні військової допомоги на суму від 20 до 40 млрд євро на основі добровільної участі, щоб уникнути будь-якого вето з боку Угорщини. Як перший крок лідери країн-учасниць мають домовитися про виділення 5 млрд євро на 2 мільйони великокаліберних артилерійських боєприпасів у 2025 році.
Після зустрічі 17 березня міністрів закордонних справ 27 країн ЄС у Брюсселі Каллас заявила, що її пропозиція має “широку політичну підтримку”, і зараз обговорюються деталі.
Однак Італія та Іспанія чітко дали зрозуміти, що поки не готові підтримати цю пропозицію.
Читайте також:
Єврокомісія надає Україні додатковий 1 млрд євро в рамках позики G7 з надходжень від російських активів
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!