доповнено
Під час телефонної розмови у вівторок, 18 березня, президенти США та Росії Дональд Трамп і Володимир Путін погодилися, що мирні переговори щодо російсько-української війни повинні “розпочатися негайно на Близькому Сході”, і нібито дійшли згоди, до “конфлікт має бути завершений тривалим миром”.
Про це йдеться в заяві Білого дому, яку опублікувала після переговорів його речниця Каролін Левітт.
“Сьогодні президент Трамп і президент Путін говорили про необхідність миру та припинення вогню у війні в Україні. Обидва лідери погодилися, що цей конфлікт потрібно завершити тривалим миром. Вони також наголосили на необхідності покращення двосторонніх відносин між Сполученими Штатами та Росією”, – сказано в заяві.
“Лідери домовилися, що рух до миру розпочнеться з припинення вогню по енергетиці та інфраструктурі, а також технічних переговорів щодо припинення вогню в Чорному морі, повного припинення вогню та постійного миру. Ці переговори почнуться негайно на Близькому Сході“, – стверджують у Білому домі.
Також учасники розмови погодилися, що “майбутнє з покращенням двосторонніх відносин між Сполученими Штатами та Росією має величезні переваги” і це “включає величезні економічні угоди та геополітичну стабільність після досягнення миру”.
Readout of President Donald J. Trump’s Call with President Vladimir Putin:
Today, President Trump and President Putin spoke about the need for peace and a ceasefire in the Ukraine war. Both leaders agreed this conflict needs to end with a lasting peace. They also stressed the…
— Karoline Leavitt (@PressSec) March 18, 2025
У Кремлі свої повідомлення про результати переговорів Путіна з Трампом почали публікувати раніше.
Зокрема, згідно з цими заявами, Путін “позитивно відгукнувся” на пропозицію Трампа “про взаємну відмову сторін конфлікту від ударів на 30 днів по об’єктах енергетичної інфраструктури” й нібито “одразу дав російським військовим відповідну команду“.
Водночас лідер держави-агресора по суті відмовився від запровадження повного 30-денного режиму перемир’я, висунувши свої ультиматуми:
“З російської сторони позначено низку суттєвих моментів щодо забезпечення дієвого контролю за можливим припиненням вогню по всій лінії бойового зіткнення, необхідності зупинення примусової мобілізації в Україні та переозброєння ЗСУ.
Відзначено також серйозні ризики, пов’язані з недоговороспроможністю київського режиму, який уже неодноразово саботував та порушував досягнуті домовленості. Звернено увагу на варварські злочини терористичного характеру, скоєні українськими бойовиками проти цивільного населення Курської області“, – заявили в Кремлі.
Окрім того, там повідомили, що під час розмови Путін наголосив: “ключовою умовою для недопущення ескалації конфлікту та роботи у напрямку його вирішення політико-дипломатичним шляхом мають стати повне припинення іноземної військової допомоги та надання розвідувальної інформації Києву“.
Також президент РФ запевнив главу Сполучених Штатів, який раніше просив зберегти життя українським військовим (що нібито перебувають в оточенні, хоча це спростував Генштаб ЗСУ), що “російська сторона готова керуватися міркуваннями гуманітарного характеру” і “в разі здачі в полон гарантує солдатам ЗСУ життя та гідне поводження згідно з російськими законами та нормами міжнародного права”.
Окрім того, Путін повідомив, що наступного дня, 19 березня, між російською та українською сторонами відбудеться обмін полоненими у форматі 175 на 175.
“Як жест доброї волі, буде також передано 23 важко поранених українських військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в російських медичних установах”.
Двоє лідерів також обговорили інші питання міжнародного порядку денного, зокрема ситуацію на Близькому Сході та в регіоні Червоного моря. А ще Дональд Трамп підтримав ідею Володимира Путіна організувати хокейні матчі в США та Росії між російськими та американськими гравцями, які виступають у НХЛ та КХЛ.
ОНОВЛЕНО:
Пізніше допис про свої враження від розмови з Путіним у власній соцмережі TruthSocial виклав також особисто Дональд Трамп:
“Моя телефонна розмова сьогодні з президентом Путіним була дуже гарною і продуктивною.
Ми домовилися про негайне припинення вогню по всій енергетиці та інфраструктурі, з розумінням того, що ми швидко працюватимемо над досягненням повного припинення вогню і, зрештою, КІНЦЯ цієї жахливої війни між Росією і Україною.
Ця війна ніколи б не почалася, якби я був президентом!
Було обговорено багато елементів угоди про мир, включаючи той факт, що тисячі солдатів гинуть, і обидва президенти — Путін і Зеленський — хотіли б її закінчення.
Цей процес тепер у повній силі та дії, і ми, сподіваюся, заради блага людства, завершимо цю роботу!” – написав президент США.
Читайте також:
“Компроміс може передбачати обмін територій на гарантії безпеки для України”, – радник Трампа про зміст мирної угоди
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!