У віці 91 року помер український художник-графік, майстер каліграфії, автор шрифту “Рутенія”, лауреат Шевченківської премії Василь Чебаник.
Про смерть художника повідомила в соцмережах Національна академія мистецтв України.
“13-го березня на 92-му році пішов з життя український художник-графік, майстер каліграфії, член-кореспондент відділення образотворчого мистецтва Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, професор Василь Чебаник.
Колектив НАМ України глибоко сумує з приводу смерті Василя Яковича та висловлює щире співчуття рідним і близьким”, — йдеться в повідомленні.
Василь Чебаник — художник-графік і книжковий ілюстратор в першу чергу відомий як розробник проєкту з відновлення зображення літер української мови на основі існуючих історичних прикладів української писемності та друкарства “Рутенія. Графіка української мови”, а також творець титульної сторінки церемоніального примірника Конституції України.
З початку 2000-х років Чебаник взявся за розробку “Графіки української мови.” Станом на 2021 рік було створено 45 шрифтів для української абетки, зокрема і шрифту “Рутенія”, який прикрашає Конституцію України. Шрифти, розроблені Василем Чебаником, використовує Верховна Рада України, Національна академія мистецтв України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, де він працював завідувачем кафедри графічних мистецтв та графічного дизайну, Національний університет Києво-Могилянська академія.
За “Графіку української мови” у 2019 році Василь Чебаник удостоївся Національної премії імені Тараса Шевченка.
Серед відомих творів, до яких Чебаник створив ілюстрації:
Читайте також:
Помер відомий український скульптор Ярослав Мотика
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!