На парламентських виборах у Гренландії, що відбулися 12 березня, найбільше голосів здобула правоцентристська партія Demokraatit.
Так, Demokraatit та партія Naleraq, яка посіла друге місце, виступають за незалежність від Данії.
Про це повідомляє AP, матеріал цитує ТСН.
Вибори проходили на тлі заяв президента США Дональда Трампа про можливість встановлення контролю над островом.
Demokraatit та партія Naleraq, яка посіла друге місце, обидві виступають за незалежність від Данії, але розходяться в поглядах щодо темпів цього процесу. Naleraq наполягає на негайному розірванні зв’язків з Копенгагеном, тоді як Demokraatit віддає перевагу поступовим змінам.
Перед виборами фаворитами вважалися партія чинного прем’єр-міністра Mуте Егеде (Inuit Ataqatigiit) та Siumut— дві політичні сили, що довгий час домінували у політиці Гренландії. Проте вони несподівано опинилися на третьому та четвертому місцях.
Аналітики пов’язують результат із тим, що гренландці дедалі більше зосереджуються не лише на питанні незалежності, а й на реформах у сферах охорони здоров’я, освіти та соціальної політики.
“Який підхід до незалежності зрештою переможе, залежатиме від того, чи Demokraatit формуватиме коаліційний уряд і з ким саме”, — зазначив керуючий директор Ініціативи з полярних досліджень і політики Дуейн Менезес.
Додамо, що нещодавно президент США Дональд Трамп заявив про бажання приєднати Гренландію до Сполучених Штатів, пообіцявши острову мільярдні інвестиції, нові робочі місця та економічне зростання в обмін на приєднання до США.
Читайте також:
“Росію можна зрозуміти”, у всьому винен Байден, війна “може стати гіршою”, а США можуть силою захопити Гренландію: нові заяви Трампа
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!