Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія “уважно вивчає” заяви за підсумками переговорів США та України, що відбулися 11 березня у Саудівській Аравії.
Про це повідомляють “РИА Новости”.
Речник Кремля додав, що Росія не хоче “забігати наперед у питанні запропонованого перемир’я”, оскільки спочатку потрібно отримати інформацію від США.
За словами Пєскова, Москва виходить із того, що держсекретар США Марко Рубіо і помічник Трампа з нацбезпеки Майк Волц поінформують про деталі переговорів у Саудівській Аравії.
Пєсков заявив, що найближчими днями заплановані контакти, про які Кремль проінформує. При цьому Кремль не виключає, що під час контактів Росії та США може виникнути тема телефонної розмови на вищому рівні.
За його словами, телефонна розмова Путіна і Трампа за необхідності може бути дуже швидко організована, поки домовленостей про неї немає.
Разом з тим, Reuters із посиланням на високопоставлені російські джерела повідомляє, що в російській владі обережно відреагували на пропозицію США про 30-денне припинення вогню, яку підтримав Київ, заявивши, що будь-яка угода про завершення війни в Україні повинна враховувати російські територіальні здобутки та «занепокоєння» Москви.
Перший співрозмовник агентства зазначив, що правителю Росії Володимиру Путіну буде важко погодитися на ідею припинення вогню без узгодження ширших умов та отримання певних гарантій.
“Путіну важко погодитися з цим (пропозиціями США – ред.) у нинішньому вигляді. Путін має сильну позицію, тому що Росія йде вперед (окуповує нові українські землі – ред.)”, – сказав російський чиновник, його цитує “Укрінформ”.
Він вважає, що припинення вогню без якихось гарантій для Москви швидко послабить позицію Росії, і тоді Захід може звинуватити РФ у тому, що вона не припинила війну, і вдатися до чергового посилення тиску.
Інший співрозмовник Reuters заявив, що пропозиція про припинення вогню з точки зору Москви виглядає як пастка для Росії, тому Путіну буде важко зупинити війну, не отримавши конкретних гарантій чи твердих обіцянок.
Третє російське джерело повідомило, що з Москви загальна картина бачиться не надто оптимістично, бо Сполучені Штати погодилися відновити військову допомогу Україні та обмін розвідданими і прикрасили цей крок пропозицією про припинення вогню.
Читайте також:
“Настав час для повної правди”: Зеленський зреагував на результат переговорів у Джидді
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!