Рада провалила голосування за постанову про підтримку демократії, в якій йшлося про неможливість виборів під час війни

У Верховній Раді не вистачило голосів, аби ухвалити постанову про підтримку демократії в Україні в умовах агресії Російської Федерації.

Про це повідомив народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк 24 лютого.

Він зазначив, що за проєкт постанови № 13039 проголосували 218 депутатів за мінімально необхідних 226.

У пропонованому тексті заяви, зокрема йшлося, що “Верховна Рада України і президент України Володимир Зеленський обрані на вільних, прозорих, демократичних виборах із запрошенням міжнародних спостерігачів, які визнала вся міжнародна спільнота”.

Автори вказують, що “у разі організації та проведення виборів у період дії правового режиму воєнного стану не буде дотримано усіх національних та міжнародних принципів виборчого права, що перетворить такі вибори на фарс, подібний організованому у Російській Федерації перепризначенню Володимира Путіна у березні 2024 року”.

“Верховна Рада України наголошує, що саме Володимир Путін несе відповідальність за те, що в Україні на сьогодні неможливо організувати вільні, прозорі та демократичні вибори із запрошенням міжнародних спостерігачів, які були б визнані такими міжнародною спільнотою.

Верховна Рада України констатує, що введений в умовах повномасштабного Російської Федерації воєнний стан в Україні не дозволяє провести вибори згідно з Конституцією України. Разом з тим, український народ єдиний у тому, що такі вибори мають відбутися після завершення війни.

Верховна Рада України від імені українського народу заявляє, що Україна як демократична країна, щойно на її території буде забезпечено всеохоплюючий, справедливий і сталий мир, за рішенням парламенту України оголосить проведення виборів президента України і забезпечить їх проведення відповідно до всіх міжнародних виборчих стандартів”, – йдеться в пропонованому документі, який не прийнято.

У документі парламент акцентував би на “необхідності дотримання передбаченого законами України принципу інституційної безперервності влади, особливо в умовах дії правового режиму воєнного стану”.

Крім того, постанова наголошувала, що Зеленський повинен виконувати свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України згідно з ч. 1 ст. 108 Конституції України.

Читайте також:
Навіщо Центральна виборча комісія оновлює дані: є коментар голови ЦВК

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна