Новий глава Пентагону на Рамштайні назвав “нереалістичним” повернення України до кордонів 2014 року

Міністр оборони США Піт Гегсет вважає, що Україні потрібно визнати неможливість повернення на кордони 2014 року, адже це нібито “нереалістично”.

Про це він сказав під час засідання Контактної групи у форматі “Рамштайн” у середу, 12 лютого, його цитує ABC News.

Гегсет також назвав прагнення повернутися на кордони 2014 року “гонитвою за цією ілюзорною метою”, яка “лише продовжить війну і спричинить більше страждань”. Водночас він запевнив, що його країна прагне, щоб Україна була суверенною і процвітала.

Крім того, за його словами, США не вважають членство України в НАТО “реалістичним наслідком” майбутніх потенційних переговорів.

“Тривалий мир для України має включати надійні безпекові гарантії від Європи, щоб забезпечити, що війна не почнеться знову. Це не має бути “Мінськом 3.0… Будь-які гарантії безпеки мають бути гарантувати компетентні європейські та неєвропейські війська”, — цитує Гегсета “Громадське”.

Однак він виключив направлення миротворчої місії під прапором НАТО, і в такому разі на ці війська не поширюватиметься 5 стаття НАТО.

Нагадаємо, що ця стаття передбачає, що напад на одного учасника НАТО є нападом на усіх його членів і викликає відповідь усіх держав блоку.

З виступу нового міністра оборони США Піта Гегсета на Рамштайні, дослівно:

“Як і ви, ми хочемо суверенну та процвітаючу Україну. Але ми повинні почати з визнання того, що повернення до кордонів України до 2014 року є нереалістично метою. Прагнення до цієї ілюзорної мети лише продовжить війну та спричинить ще більше страждань.
Міцний мир для України має включати міцні гарантії безпеки, щоб гарантувати, що війна не почнеться знову. Це має бути не Мінськ-3. Проте США не вірять, що членство України в НАТО є реалістичним результатом врегулювання шляхом переговорів.
Будь-яка гарантія безпеки має бути підкріплена дієздатними європейськими та неєвропейськими військами. Якщо їх розгорнуть як миротворчу місію в Україні, це має бути поза НАТО, і вони не повинні підпадати під дію статті 5.
Необхідно також забезпечити жорсткий міжнародний нагляд за лінією зіткнення. Як частина будь-яких гарантій безпеки, американські війська не будуть розгорнуті в Україні.
Щоб забезпечити ефективну дипломатію та знизити ціни на енергоносії, які фінансують російську військову машину, президент Трамп нарощує американське виробництво енергії та заохочує інші країни робити те саме. Зниження цін на енергоносії в поєднанні з ефективнішим застосуванням енергетичних санкцій допоможе залучити Росію до переговорів.
Захист європейської безпеки має бути імперативом для європейських членів НАТО, оскільки Європа має надати переважну частку майбутньої летальної та нелетальної допомоги Україні. Це означає надання більше боєприпасів та спорядження та розширення своїх промислових баз.”

Читайте також:
США не відправлятимуть в Україну свої війська, – глава Пентагону Гегсет

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна