Трамп заявив, що Україна “в принципі погодилася” надати США доступ до рідкісноземельних металів в обмін на допомогу США

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “у принципі погодилася” надати США доступ до видобутку цінних мінералів на своїй території в обмін на допомогу.

Про це 11 лютого пише “Європейська правда” з  посиланням на The New York Post.

Трамп заявив, що Україна “у принципі погодилась” надати Сполученим Штатам доступ до видобутку цінних мінералів в обмін на військову допомогу, та що він зацікавлений у такій домовленості.

“Я сказав їм, що хочу еквівалент десь 500 мільярда доларів у вигляді рідкоземельних мінералів, і вони в принципі погодилися на це… У них надзвичайно цінна земля з точки зору рідкоземельних мінералів, нафти й газу, іншого. Я хочу якихось  гарантій під наші гроші, тому що ми витрачаємо на Україну сотні мільярдів доларів”, – заявив він у коментарі Fox News.

Він продовжив, що розраховує на таку домовленість незалежно від того, як будуть далі розвиватися події з війною і можливими перемовинами.

“Вони можуть домовитись, можуть не домовитись. Вони колись можуть стати російськими, а можуть і не стати російськими. Але ми будемо мати всі ці кошти в Україні і, так би мовити, я хочу їх назад”, – сказав Дональд Трамп, додавши, що вважає “дурістю” продовжувати допомагати Україні безоплатно.

Читайте також:
Трамп хоче українські рідкоземельні метали як умову подальшої підтримки України з боку США

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна