Держсек США каже, що і Росія, і Україна мають чимось поступитися в переговорах

Державний секретар США Марко Рубіо повторив свою позицію про те, що російсько-українську війну потрібно завершувати шляхом переговорів, у яких обидві сторони мають чимось поступатися.

Про це він сказав у інтерв’ю Мегін Келлі, яке вийшло в четвер, 30 січня, його цитує “Укрінформ”.

“Насамперед, дозвольте мені сказати: ми вважаємо те, що зробив Путін, було жахливим. Вторгнення в іншу країну, звірства, які він скоїв – він зробив жахливі речі”, – розпочав Рубіо.

Однак, за його словами, від самого початку існувала “нечесність”, яка полягала в тому, що американська адміністрація “якимось чином змусила людей повірити”, що Україна зможе перемогти Росію.

У цьому зв’язку Рубіо розкритикував попередній підхід підтримки України, назвавши його фінансуванням “затяжної тупикової ситуації”, яка призводила до більших страждань.

Він зазначив, що це “повертає Україну на 100 років назад”, адже знищується енергетична інфраструктура України, й багато українців виїжджають та оселяються назавжди закордоном.

“Це їхнє майбутнє, і в цьому відношенні воно під загрозою”,- підсумував він.

Держсекретар США також наголосив, що, на думку президента Трампа, “це затяжний конфлікт, і його потрібно закінчувати”. У цьому контексті він підкреслив, що потрібно вступати в переговори. А в будь-яких переговорах, за його словами, “обидві сторони повинні чимось поступатися”.

Рубіо висловив упевненість, що далі належить докласти зусиль “жорсткої дипломатії”, однак, повторив він, “обидві сторони в переговорах повинні щось дати, і це займе час”.

Водночас держсекретар США підкреслив – президент Трамп визнає, що мета полягає в тому, щоби цей конфлікт завершився, оскільки й Росія, і Україна платять за це велику ціну.

Читайте також:
Сенат одноголосно затвердив Рубіо новим держсекретарем США: його перші заяви про війну в Україні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна