В окупованому Мелітополі на Запоріжжі зніматимуть документальний фільм про Павла Судоплатова, радянського шпигуна і вбивцю першого керівника ОУН Євгена Коновальця.
Інформацію про це розміщено на сайті “Фонду президентських грантів” президента РФ Путіна, передає “Інститут масової інформації”.
Грант на знімання фільму “Павло Судоплатов – геній розвідки з Мелітополя” в січні 2025 року отримав окупаційний центр так званого патріотичного виховання “Нові регіони”.
Загалом на фільм планують витратити 6,8 млн рублів (2,94 млн грн). Знімати фільм почнуть 1 лютого в окупованому Мелітополі, місті народження Судоплатова. Проєкт триватиме до кінця листопада 2025 року.
“Фільм розрахований на молодь 14–20 років, яка живе і навчається на ТОТ Запорізької області, зокрема в Мелітополі. У ньому пропагандисти порівнюють Судоплатова з “аналогами міфічних західних розвідників і спецагентів типу Джеймса Бонда”, наголошуючи, що цей персонаж “крутіший” і “його історія цікавіша за будь-який шпигунський трилер”. Метою цього фільму пропагандисти називають “збереження історичної пам’яті, патріотичне виховання молоді Мелітополя за допомогою створення і демонстрації (очно і онлайн) документального фільму про геніального розвідника Павла Судоплатова, який боровся з українськими націоналістами в післявоєнні роки, що є прикладом для молодого покоління”, – йдеться в матеріалі ІМІ.
Цим фільмом пропагандисти планують “повернути Судоплатову його славу”, яка була “в останні десятиліття незаслужено забута нащадками Новоросії в складі України”. Крім того, пропагандисти планують їздити з фільмом навчальними закладами, розповсюджувати його в ЗМІ, а також показувати онлайн.
“Радіо Свобода” пише, що Судоплатов, який народився в Мелітополі Запорізької області, є одним з яскравих прикладів ідейного запроданства серед українців. Шпигун-терорист Павло Судоплатов обіймав високі посади в радянських спецслужбах, працював під безпосереднім керівництвом Лаврентія Берії, зустрічався зі Сталіним і виконував його доручення.
Саме під керівництвом Судоплатова вчинено низку резонансних терористичних актів, зокрема вбивства керівника ОУН Євгена Коновальця, одного з провідників українізації в 1920-х роках Олександра Шумського, мукачівського греко-католицького єпископа Григорія Ромжі, а також керівника УПА Романа Шухевича.
Його посадили на 15 років до в’язниці після смерті Сталіна в 1953 році. В останні роки життя він написав мемуари “Розвідка й Кремль”, у яких розповів, що боровся з “несправжніми” українцями, які перебувають під західним впливом і зорієнтовані на Європу – і культурно, і політично.
Читайте також:
Веслувальниця Жалінська, яка служила в НГУ, виїхала до Росії та дає інтерв’ю пропагандистам
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!