Український танк Leopard 1A5, який Сили оборони отримали від Данії, пережив щонайменше вісім влучань російських FPV-дронів, перш ніж ще три безпілотники вивели його з ладу.
Про це пише Forbes.
Видання зазначає, що російські війська поширили відео цієї атаки, намагаючись продемонструвати успіх, “однак результати навряд чи є приводом для гордості”.
“Хоча втрата Leopard 1A5 є болючою для України, той факт, що машина витримала стільки ударів, свідчить про надійність додаткової броні“, – наголошується у матеріалі.
40-тонний Leopard 1A5, оснащений 105-міліметровою гарматою, відомий своєю маневреністю та точністю. Однак його слабким місцем завжди була броня: базова товщина захисту становить лише 70 мм, що значно поступається більш сучасному Leopard 2A4.
“Оскільки перші кілька Leopard 1A5 – з щонайменше 155, які консорціум пообіцяв – почали прибувати в Україну наприкінці 2023 року, українці одразу ж почали працювати над усуненням найбільшого недоліку танків. Протягом наступного року інженери додали шари вибухової реактивної броні, яка вибухає назовні при ударі, щоб відбити снаряди, що летять. Вони також прикрутили екрани з антисіткою, які можуть затримувати FPV-безпілотники за мить до їхнього удару”, – йдеться в матеріалі.
Ці удосконалення довели свою ефективність: Leopard 1A5 вистояв до 11 атак російських безпілотників. Завдяки додатковій броні, він зміг залишитися на ходу після кількох влучань, хоча згодом був знерухомлений.
“Остаточно знерухомлений танк, ймовірно, був повністю списаний після дев’ятого, 10-го або 11-го влучання. Невідомо, чи вижили чотири члени екіпажу”, – йдеться в матеріалі.
Знищення цього танка стало восьмим підтвердженим випадком втрати Leopard 1A5 на полі бою, пише Forbes. Нині в українській армії залишилось близько 90 таких танків, і найближчим часом очікується надходження ще 50-60 одиниць.
Читайте також:
Росіяни хотіли затрофеїти підбитий Leopard 2 – і втратили аж два своїх тягачі. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!