Голова комітету з питань антикорупційної політики ВР заявила, що Умєров має подати у відставку

Міністр оборони України Рустам Умєров має подати заяву про відставку.

Про це в суботу, 25 січня, заявила голова комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради Анастасія Радіна, коментуючи скандал між Міноборони й Агенцією оборонних закупівель.

Вона нагадала, що 17 грудня 2024 року міністр оборони утворив незалежну Наглядову раду Агенції оборонних закупівель. За місяць існування рада встигла ухвалити лише рішення щодо продовження контракту з чинною керівницею АОЗ. Однак, “рішення виявилось настільки незалежним, що обурило міністра оборони”. 24 січня 2025 року міністр вирішив “відкликати” з наглядової ради Юрія Джигира і Тараса Чмута – “чи не найбільш авторитетних експертів у збройних закупівлях в Україні”.

“Чи це означає, що міністр планує “перезапускати” наглядову раду АОЗ доти, доки там залишиться лише стовідсоткова готовність виконувати вказівки міністерства? Проте міністр пішов ще далі і самостійно ухвалив рішення щодо призначення нового керівника Агенції.
Вважаю, що такі дії руйнують реформу оборонних закупівель та означають ручне втручання в закупівельні процеси. Не має значення, хто опиниться в “новій наглядовій раді”, не має значення, хто надалі керуватиме агенціями — міністр чітко показав, що цим людям можна розчерком ручки в будь-який момент вказати на двері”, — підкреслила Радіна.

Вона наголосила, що “міністр, який порушує закон; який своїми рішеннями продовжує невиконані збройні контракти; у міністерстві якого станом на листопад 2024 року внутрішній департамент ДВТП, який паралельно із АОЗ веде збройні контракти, не забезпечив виконання більш ніж половини договорів (укладених ще у 2022-2023!); який не може спростити бюрократію погодження контрактів і руйнує довіру воюючої країни до міністерства оборони – також має подати заяву про відставку”.

“Міністерством оборони країни у війні має керувати людина, для якої законність, прозорість і підзвітність – не пустий звук”, – додала Радіна.

Читайте також:
Агенція оборонних закупівель заявила про тиск на наглядову раду й намагання повернути оборонні закупівлі в “ручний режим”

Контекст

24 січня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що МОУ не буде продовжувати контракт із директоркою Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Мариною Безруковою. Водночас наглядова рада АОЗ напередодні продовжила з нею контракт ще на рік.

Крім того, Умєров усунув двох членів наглядової ради від держави – Юрія Джигира і Тараса Чмута.

Член НР АОЗ Юрій Джигир відмовився коментувати це рішення та заявив, що держава “має право його відкликати”.

Директор фонду допомоги армії “Повернись живим” Тарас Чмут відклав комунікацію з цього приводу.

Агенцію оборонних закупівель уже погодився очолити Арсен Жумаділов – очільник Державного оператора тилу і компаньйон брата Умєрова.

Антикорупційні активісти різко засудили такі дії Рустема Умєрова.

“…Схоже, бажання ділити вручну потік 300 млрд грн на рік затуманило мізки. І він (міністр оборони – “Н”) тупо вирішив призначити замість Безрукової зрозумілого йому менеджера з фірми брата міністра… Масштаби трешака ми ще тільки будемо осягати. Міністр заради кількох копійок маржі через власноруч обрані прокладки гасить нам мільярднодоларовий потік грошей від донорів нашої демократії”, – пише зокрема Юрій Ніколов.

Читайте також:
Директорка Агенції оборонних закупівель Безрукова вважає себе чинною главою відомства, попри заяву МОУ 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна