США розробляють для ЗСУ ракето-бомбу ERAM з системою наведення Quicksink, здатною вражати навіть морські цілі, – Defense Express

Сполучені Штати Америки у рамках військової допомоги Україні працюють над створенням ракето-бомби для ЗСУ в межах програми ERAM, більшість деталей якої залишаються засекреченими.

Очікувана дальність ракети оцінюється в 463 кілометри. У межах цієї програми планується інтеграція на ERAM голівки самонаведення Quicksink, що дозволить знищувати кораблі та інші морські цілі.

Про це пише Defense Express.

Про програму ERAM вперше стало відомо в липні 2024 року, хоча контракт на розробку цієї ракето-бомби був укладений ще в січні 2024 року.

За умовами контракту, ERAM має бути готова за 2 роки (тобто, до 2026 року), а  запланований обсяг виробництва має складати 1000 одиниць щороку. У програмі беруть участь США, Україна, Данія та Нідерланди.

За інформацією видання The War Zone, дивізіон Stand-In Strike Управління озброєнь ВПС США нещодавно звітував про прогрес у програмі. Фінансування здійснюється через механізм Other Transaction Authority (OTA), який передбачає спрощений формат фінансування для інноваційних проєктів.

Зазначається, що наразі розробники визначаються з системою наведення, яка зможе працювати навіть без опори на GPS-навігацію. У цьому контексті й виникла ідея інтеграції голівки самонаведення Quicksink на ERAM.

Модель Quicksink. Фото: Joseph Trevithick

“ВПС США вже начебто подали запит на те, щоб отримати для початку потенційний графік виробництва та ціну на перші десять прототипів такої ГСН, які можна буде інтегрувати на перспективну ракето-бомбу”, – зазначає Defense Express.

TWZ уточнює, що особливість Quicksink полягає в наявності радіолокаційної та інфрачервоної головок самонаведення.  Сама Quicksink уже пройшла випробування з інтеграцією на GBU-31/B JDAM та показала, що при безпосередньому виході на ціль керована авіабомба виявилась невразливою до впливу засобів РЕБ.

“Наразі Quicksink коштує 200 тисяч доларів за одиницю, але ВПС США сподіваються, що в ході роботи над цією системою наведення вартість зменшиться до 50 тисяч доларів за одиницю. При цьому є сподівання, що Quicksink вдасться інтегрувати не тільки на JDAM або ERAM, але й на інші типи авіаційних боєприпасів, які уже зараз мають в своєму розпорядженні ВПС США, або можуть отримати в оглядній перспективі”, – додає видання.

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна