Кулеба оцінив доречність матюків Зеленського: “Агресія в дипломатії – це нейрохірургія”

Колишній міністр закордонних справ України (2020-2024) Дмитро Кулеба прокоментував з точки зору дипломатії доречність лайки президента України Володимира Зеленського під час інтерв’ю ведучому подкасту Лексу Фрідману.

Про це йшлося під час його інтерв’ю “Суспільному”.

Так, журналістка Олена Ремовська процитувала допис Кулеби в його інстаграмі – “Українська дипломатія є найкращою у світі. За найскладніших обставин і обмеженого ресурсу вона дає найвищий результат з можливих” – та уточнила, чи виправдовує себе подекуди агресивний стиль української дипломатії.

На це ексміністр відповів так:

“Агресія в дипломатії — це нейрохірургія. Займатися цим повинні люди з талантом і великим досвідом. І робити це точково. Інакше це завдає країні шкоди. В перші два роки повномасштабної війни Україні на міжнародній арені можна було все. І ми мали право це робити. Бо якби Україна загинула через те, що її дипломатія на чолі з президентом десь би щось посоромилась сказати, вимагати, країна померла б”, – говорить Кулеба.

Він пригадав, як його ж свого часу прокоментував міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, коли Дмитро Кулеба  сказав, що Північна Корея виявилася ефективнішим партнером для Росії, ніж ЄС для України.

“Тому що в той момент, як Євросоюз не міг виконати обіцянку поставити мільйон снарядів в Україну, Північна Корея почала відправляти у РФ сотні тисяч снарядів. Це зачепило Пісторіуса. Він сказав, що я поляризую. Я не вступав в дискусію, бо я до нього ставлюся з повагою. З точки зору дипломатії відбувся конфлікт. Але зрештою я виявився правий. Мої слова змусили людей в Єврокомісії працювати з державами-членами для прискорення постачань і пошуку альтернативних рішень. Тому іноді це треба робити, але точково і грамотно“, – наголошує Кулеба.

Також журналістка нагадала, що нещодавно в соцмережах дискутували про те, чи варто Володимиру Зеленському лаятися, коли він говорить про Росію і Путіна, й запитала, як ексглава МЗСУ оцінює “нове дихання в стилі комунікації президента України”.

В матюка є тільки один критерій — доречність. Якщо ми вставимо соромітське слівце там, де воно має бути, це прозвучить сильно. Якщо почнемо матюками розмовляти, це буде виглядати слабко.

Думаю, концентрація нецензурних слів, яку ми почули від президента в інтерв’ю Лексу Фрідману — це продумана комунікаційна стратегія, під формат подкасту, під характер аудиторії в Америці. Відчувається, що готувалися серйозно. Але, знову таки, це працює тільки, коли використовується в конкретному контексті й обсязі”, – резюмував Дмитро Кулеба.

Читайте також:
“Хочу в Полтавській області ходити на ставок і ловити карасів”: Кулеба відповів, чи планує політичну кар’єру

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна