Унаслідок російської атаки 1 січня по Києву пошкоджена будівля Спілки письменників України

У перший день Нового року Росія здійснила атаку, запустивши по Україні дрони. Внаслідок цього постраждала історична будівля Києва — будинок Національної спілки письменників, відомий як маєток Лібермана.

Про це повідомила пресслужба спілки у Facebook.

“У результаті атаки рашистських “шахедів” вранці 1 січня зазнав ушкоджень Будинок письменників України: вибито практично всі вікна, частково ушкоджений фасад, а також окремі кабінети в середині приміщення. Постраждалих, на щастя, нема”, – повідомили там.

Українська письменниця Оксана Забужко наголосила, що будівля Спілки письменників — це не лише важливий об’єкт київської архітектури, а й історична пам’ятка.

“Сказати, що в 1987-1991 роках “тут розвалювали СРСР” (саме Спілка письменників дала притулок Народному Руху України), не було б перебільшенням… А після новорічного “прильоту” від сьогоднішніх “іскорєнітєлєй украйнофільства” садиба Спілки виглядає ось так…”, — написала письменниця, прикріпивши фото пошкодженої будівлі.

“Сьогоднішнє вітання з Новим роком від москалів особливо жорстоке. Будинок письменників України після ранкової ворожої атаки на столицю лишився без жодного вікна. А їх – 83. Зруйновані двері, стіни, стелі. Історичний будинок, пам’ятка архітектури, наш письменницький дім став руїною”, – написала письменниця і член спілки Тетяна Фольварочна.

“Ворог поцілив у Спілку. … Це цілий світ. Дитинства, юності, зрілих років. Це ще живі Мушкетик, Гончар, Загребельний, Дімаров, Яворівський, Драч, Лубківський. На Новий рік в дитинстві я найбільше чекав дитячого свята у Спілці. Там показували в актовій залі мультфільми і давали цукерки. Така магія…Ворог не просто вбиває письменників, палить українську літературу, нищить українське слово в окупації. Він тепер ще залишив шрами Спілці”, – написав поет і член НСПУ Василь Зима.

Будинок Національної спілки письменників. Довідково

Національна спілка письменників України з 1953 року розташувалася в старовинній пам’ятці історії, мистецтва й архітектури – маєтку Лібермана.

Його збудував у 1879 році архітектор Володимир Ніколаєв, першим власником був генерал-ад’ютант Федор Трепов. У середині 1890-х садиба перейшла у власність київського купця та цукрозаводчика Симхи Лібермана, тож Ніколаєв у 1896 році перебудовує її для його потреб.

Інтер’єри приміщень маєтку Лібермана мали насичений декор: ліпні стелі, карнизи, різьблені двері, художньої роботи кахляні груби, мармурові підвіконня, латунні віконні й дверні прибори, інкрустований паркет. Оздобленні будинку поєднувало риси різних стилів – ренесансу, бароко, класицизму, мавританського мистецтва.

Після того, як родина Лібермана втратила будинок у 1917-1919х, тут розташовувалися різні інстанції: дитяча консультація “Охматдиту”, дитячий садочок і ясла, Рада народних комісарів УРСР тощо.

Після 1953 року, коли будівля відійшла Спілці письменників України, тут розпочинали творчість такі класики як Іван Драч, Ліна Костенко, Іван Світличний. Крім того, саме в цьому приміщенні в 1989 році зародився Народний рух України.

Читайте також:
Внаслідок атаки РФ на Київ загинуло подружжя науковців – нейробіолог Ігор Зима і біологиня Олеся Сокур: влучання було в їхню квартиру

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна