Підозрюваний у масовому вбивстві в Чорногорії вчинив самогубство

У чорногорському місті Цетинє чоловік застрелив щонайменше 10 людей, серед яких двоє дітей, а коли його вистежила й оточила поліція – вчинив самогубство.

Про це пишуть Vijesti та AP з посиланням на заяви директора поліції Лазара Щепановича та міністра внутрішніх справ Чорногорії Данила Шарановича, цитують “Радіо Свобода” та “Європейська правда” 2 січня.

Зловмисника ідентифікували як 45-річного Ако Мартиновича, поліція розгорнула масштабні сили для його пошуків, але згодом стало відомо, що чоловік скоїв самогубство.

Комісар поліції Лазар Щепанович повідомив, що Ако Мартинович вистрілив собі в голову, коли правоохоронці оточили будівлю, де він перебував.  Чоловік помер дорогою до лікарні.

“Його оточили, створили кільце. Він опинився в безвихідній ситуації, оточений з усіх боків, і після команди здати зброю вистрілив собі в голову”, — заявив міністр внутрішніх справ.

У поліції подякували родині Мартиновичів, яка допомогла поліції знайти підозрюваного.

За словами правоохоронців, родичі повідомили, що підозрюваний “мав певні відхилення в спілкуванні й усі загиблі були його кумами, друзями чи знайомими, з якими він найбільше проводив час”. Мотив цього вчинку поки невідомий.

“Радіо Свобода” з посиланням на ЗМІ пише про щонайменше 12 загиблих внаслідок стрілянини, водночас “ЄП” – про щонайменше 10. Серед загиблих — двоє дітей.

Стрілянина в Чорногорії. Контекст

Стрілянина в чорногорському місті Цетинє сталася 1 січня у барі. Зазначається, що Мартинович був у закладі протягом дня разом з іншими гостями, коли почалася бійка. Потім він пішов додому, приніс зброю і відкрив вогонь приблизно о 17:30.

У поліції розповіли, що зловмисник вбив чотирьох людей в барі і пішов геть, а потім продовжив стрілянину ще в трьох місцях.

“Він намагався позбавити життя ще чотирьох людей, а потім втік на автомобілі, який ми знайшли”, – додав Щепанович.

Він повідомив, що підозрюваний отримав умовний термін у 2005 році за насильницьку поведінку і подав апеляцію на своє останнє засудження за незаконне володіння зброєю. Чорногорські ЗМІ повідомляють, що він був відомий своєю нестабільною і агресивною поведінкою.

Президент Чорногорії Яков Мілатовіч заявив, що він “шокований і приголомшений” трагедією.

В уряді Чорногорії оголосили про намір обговорити можливість запровадження повної заборони на володіння зброєю після стрілянини у місті Цетинє.

Читайте також:
Бійка і стрілянина в готелі Sky Loft на Печерську: одному з учасників оголошено про підозру в умисному вбивстві

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна