На борту танкера Eagle S, затриманого Фінляндією 26 грудня у звʼязку з обривом кабелю звʼязку в Балтійському морі, перебувало обладнання, яке могло використовуватись для шпигунства за літаками й кораблями.
Про це з посиланням на анонімне джерело повідомляє профільний портал Lloyd’s List, цитує “Європейська правда”.
Lloyd’s List ще у червні 2024 року отримав доступ до конфіденційних документів про Eagle S на основі техогляду танкера в данських водах.
Згідно з цими документами, на судні виявили численні недоліки безпеки – зокрема, сторонню особу, яка не була моряком, а також обладнання для прослуховування і запису у “величезних портативних валізах” разом із “багатьма ноутбуками” з турецькою та російською розкладками.
Співрозмовник Lloyd’s List на умовах анонімності стверджує, що обладнання на Eagle S використовувалося для відстеження всіх радіочастот у районі руху танкера, а після прибуття судна до Росії їх передали для аналізу.
“Вони стежили за всіма військово-морськими кораблями і літаками НАТО, мали всю інформацію про них. І просто співставляли їхні частоти. Ними керували російські, турецькі, індійські офіцери-радіотелефоністи”, – заявило джерело.
За його словами, після цього шпигунське обладнання встановили на інший танкер, повʼязаний із “тіньовим флотом” Росії – Swiftsea Rider.
Джерело Lloyd’s List вважає, що екіпаж Eagle S не міг не знати про шпигунську діяльність судна, “оскільки це неможливо приховати”, але “їхньому життю загрожувала небезпека, тому всі мовчали”.
За останні дні на Балтиці були пошкоджені кілька підводних кабелів звʼязку, після чого країни регіону та НАТО оголосили про посилені заходи безпеки.
Зокрема, у шведській Береговій охороні заявили, що посилюють спостереження на Балтиці, “щоб захистити, серед іншого, критично важливу підводну інфраструктуру шляхом посилення присутності”.
“Це робиться, серед іншого, за допомогою кораблів і літаків”, – заявив Даніель Стенлінг, заступник начальника оперативного управління Берегової охорони Швеції.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте після пошкодження кабелів також заявив, що Альянс посилить свою присутність у Балтійському морі.
Раніше у Фінляндії заявили про те, що були виявлені перебої в роботі чотирьох телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, які з’єднують країну із Естонією та Німеччиною. Про три з них раніше інформували також і в Естонії.
Як повідомив фінський суспільний мовник Yle з посиланням на дані від керівників компанії, кабелі яких зазнали пошкоджень, два з них – це морські кабелі, що експлуатуються компанією Elisa і пролягають між Гельсінкі і Таллінном.
Ще один, що також пролягає з Гельсінкі до Таллінна, належить китайській компанії CITIC Telecom.
Четвертий кабель C-Lion1 належить компанії Cinia та з’єднує Гельсінкі з Німеччиною. Пошкодження цього кабеля було виявлено на південному сході півострова Порккала, що на захід від Гельсінкі у Фінській затоці.
За даними Фінського агентства транспорту і зв’язку (Traficom), кабель Elisa був розірваний, а два інших кабелі зазнали пошкоджень.
25 грудня в Балтійському обірвався підводний електрокабель, що з’єднує Фінляндію та Естонію. Як повідомив прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо, в ту мить, коли силовий кабель EstLink 2 припинив працювати, по ньому передавалося 658 МВт електроенергії до Естонії. Водночас другий силовий кабель між країнами – Estlink 1 – продовжував функціонувати у звичайному режимі.
26 грудня в Естонії заявили, що крім несправності Estlink 2, компанії Elisa Eesti AS і CITIC Telecom CPC виявили збої в роботі трьох морських кабелів зв’язку між Естонією і Фінляндією: два з них належать концерну Elisa, ще один – компанії CITIC Telecom. Інформацію про пошкодження цих кабелів тепер підтверджують у Фінляндії.
Читайте також:
Пошкодження кабелів у Балтійському морі. Капітаном китайського судна, яке підозрюють у диверсії, був росіянин, – ЗМІ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!