Здоровий спосіб життя набирає все більшої популярності, люди хочуть худнути, виглядати підтягнутими й атлетичними. Відтак стають затребуваними професії спортивних тренерів, зокрема найбільше – фітнес-тренера. Але як стати тренером фітнесу?
У цій статті ми дамо відповіді, які потрібні знання й навички, а також яка сертифікація необхідна для того, щоб побудувати успішну кар’єру в цій сфері. Крім того, розглянемо ключові аспекти підготовки персональних тренерів і можливості навчання в Україні.
Щоб стати тренером, дуже важливі базові знання в галузі фізичного виховання. У багатьох вишах України пропонуються програми навчання з фізичної культури, спорту, реабілітації та суміжних спеціальностей. Основні заклади, де можна отримати профільну освіту:
Для тих, хто хоче зробити тренерство своєю професією, вища освіта може стати базисом для глибокого розуміння анатомії, фізіології, спортивної медицини та методики тренувань.
Якщо у вас вже є певний досвід у царині спорту, стати персональним тренером допоможуть додаткові спеціалізовані курси. У багатьох українських містах працюють школи та академії, що пропонують навчання за такими напрямами:
Такі заклади пропонують курси як для початківців, так і для професіоналів, готують також інструкторів і нутриціологів, дозволяють підвищити кваліфікацію та ін.
В Україні є власні сертифікаційні програми у спортивних академіях чи фітнес-центрах (наприклад, Академія фітнесу України). Також існують міжнародні програми, зокрема такі, як ISSA (International Sports Sciences Association) чи NASM (National Academy of Sports Medicine) чи Les Mills – їхні сертифікати визнаються у багатьох країнах світу.
Припустимо, ви молодий здоровий чоловік або жінка, що прагне стати тренером у фітнес-клубів. Які конкретно теоретичні знання та практичні навички повинен мати успішний фітнес-наставник? Про які вимоги для такого фахівця йдеться? Які поради будуть для нього незайвими?
Знання анатомії, фізіології, основ харчування та методик тренувань – обов’язкове!
Як тренер, ви маєте постійно мотивувати інших. Але не забувайте і про власну мотивацію: ставте собі цілі, працюйте над своїми навичками та насолоджуйтеся процесом.
Ринок фітнес-послуг в Україні активно розвивається. Незважаючи на воєнне лихоліття, у великих містах функціонують та відкриваються нові фітнес-клуби, студії персональних тренувань, а також онлайн-платформи для занять. Персональний тренер може працювати як у фітнес-центрі, так і вести приватну практику з дому. Це непоганий спосіб підтримання себе в добрій фізичній формі та заробітку водночас.
Крім цього, багато українських тренерок і тренерів працюють за кордоном, адже міжнародна сертифікація відкриває двері до роботи в європейських та американських клубах.
Незалежно від обраного шляху, найважливіше – це бажання постійно розвиватися, вдосконалюватися та допомагати іншим людям досягати їхніх цілей.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!