73% українців прихильно ставляться до ідеї відновлення ядерної зброї. Не підтримують – 20%, а 7% ще не визначилися.
Про це йдеться у опитуванні КМІС.
Соціологи додають, що якщо йтиметься про втрату підтримки і санкції від Заходу, то прихильне ставлення до відновлення ядерної зброї знижується до 46%, а частка тих, хто не підтримає таку ініціативу, зросте до 44%. Решта 10% мають невизначені погляди.
Проте якщо Україна має достатньо ресурсів протриматися до моменту отримання ядерної зброї, то 58% готові були би піти на втрату підтримки Заходу з метою отримання ядерної зброї. Не підтримали би рішення отримати ядерну зброю за такого сценарію – 33%, а 8% мають невизначені погляди.
Також досліджували, як бажання відновити ядерну зброю пов’язане із довірою НАТО.
“Як можна бачити, довіра НАТО не суперечить бажанню відновити ядерну зброю. Навіть більше, якщо говорити про в цілому бажання відновити ядерну зброю, найбільше цього прагнуть ті, хто довіряє НАТО”, зазначили у КМІС.
Соціологи нагадали, що у 1994 році Україна остаточно відмовилися від ядерної зброї та підписала Будапештський меморандум. У середині 1994 року 50% українців вважали, що Україна має стати без’ядерною державою, а за володіння ядерною зброєю виступали 30%. Решта 20% мали невизначені погляди. Важливо, що ставлення до ядерної зброї не дуже відрізнялося залежно від регіону: залежно від регіону орієнтовно 25-35% хотіли збереження ядерної зброї проти 45-55%, які виступали за без’ядерний статус.
Читайте також:
Bild написав, що Україна хоче створити ядерну зброю. Зеленський прокоментував
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!