США запроваджують візові обмеження для осіб, які відповідальні за підрив демократії в Грузії

Державний департамент США оголосив про заборону видачі віз особам, відповідальним за підрив демократії в Грузії або причетним до цього.

Про це йдеться у заяві департаменту, її цитує “Радіо Свобода”.

Відомо, що ці візові обмеження стосуються приблизно 20 людей, включаючи міністрів, членів парламенту, співробітників правоохоронних органів і служб безпеки, а також приватних осіб.

“Сполучені Штати рішуче засуджують жорстоке і невиправдане насильство партії «Грузинська мрія» проти грузинських громадян. «Грузинська мрія» відвернулася від євроатлантичного майбутнього Грузії, якого прагне переважна більшість грузинського народу і яке передбачає грузинська конституція. Ми прагнемо до того, щоб на високопосадовців, відповідальних за підрив демократії або причетних до нього, були накладені візові обмеження”, – йдеться у заяві.

Держдеп також анонсував додаткові заходи, включаючи санкції, щоб притягнути до відповідальності тих, хто підриває демократію в Грузії.
Вашингтон зазначає, що сьогоднішні його дії демонструють рішучість США і доповнюють раніше оголошені заходи, які стосуються понад 100 осіб, пов’язаних з «Грузинською мрією», та членів їхніх родин.

Читайте також:
Зеленський указом затвердив рішення РНБО про санкції щодо влади Грузії

Контекст

Нагадаємо, 28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що його країна відмовляється від переговорів про вступ до ЄС до 2028 року.

У зв’язку з цим чимало грузинів вийшли на протест, який триває вже тиждень. Зокрема, у ніч проти 29 листопада силовики жорстоко розігнали мітинг опозиції в Тбілісі. Проти протестувальників застосовували водомети і перцевий спрей, було затримано щонайменше 43 людини. ЗМІ писали про поранених. Того ж дня у Тбілісі на площі перед парламентом відновилася акція протесту проти політики чинної влади, яка заморозила переговори про вступ до ЄС.

У ніч на 30 листопада поліція розганяла демонстрантів протягом семи годин. Як повідомляли ЗМІ, у результаті сутичок травмувалися десятки людей, серед яких журналісти. Деякі учасники мітингу зазнали серйозних травм, до машин швидкої допомоги їх доводилося нести на ношах. Натомість у МВС повідомили лише про десять постраждалих поліцейських.

Балтійські держави вже оголосили санкції проти грузинських посадовців, дотичних до розгону протестів, у тому числі фактичного лідера партії влади Бідзіни Іванішвілі.

Читайте також:
МЗС України рішуче засудило силовий розгін мітингів у Грузії і закликало владу не лякати людей “українським сценарієм”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна