В оборонний бюджет США на 2025 рік не включили положення про продовження ленд-лізу для України

Палата представників США ухвалила закон про асигнування на потреби національної оборони на 2025 рік. У документі відсутнє положення про продовження ленд-лізу для України.

Про це повідомила пані посол України в США Оксана Маркарова у Facebook.

Пані посол зазначила, що проєкт закону підтримали 281 конгресмен, проти голосували 140 законодавців (16 республіканців і 124 демократи). Наступним кроком має стати схвалення NDAA Сенатом США, яке очікується наступного тижня.

Щодо України документ містить такі основні положення:

  • стаття 1303 законопроєкту продовжує заборону використовувати будь-які кошти на дії, що могли б призвести до визнання суверенітету Росії над окупованими територіями України.
  • Стаття 1534 доручає міністру оборони США опрацювати можливість створення Центру передового досвіду з підтримки розробок та вдосконалення систем озброєння на основі штучного інтелекту. Серед функцій такого центру — сприяння взаємодії Пентагону з іноземними партнерами, в тому числі з Україною, для визначення кращих практик, інструкцій, стандартів і контрольних показників.
  • У статті 6411 міститься доручення директору національної розвідки, держсекретарю й міністру фінансів подати до комітетів Сенату й Палати представників з питань розвідки, закордонних справ, Збройних сил, юридичних питань, фінансових питань та з асигнувань доповідь про фінансування Росією актів міжнародного тероризму. Зазначена доповідь нетаємна, однак може містити таємні додатки.

Цього року вдокументі не закладають кошти на Ініціативу з безпекової підтримки України (Ukraine Security Assistance Initiative), оскільки фінансування на неї на 2025 рік було передбачено в минулорічний закон в розмірі 300 млн доларів, пояснила Маркарова.

Пані посол України в США також відзначила, що цьогоріч законопроєкт NDAA, затверджений Сенатом, містив положення щодо продовження терміну дії закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, однак законопроєкт, затверджений Палатою представників не містив такого положення.

“У консолідованому тексті законопроєкту відповідне положення не включено. Посольство продовжує вести активну роботу по збереженню цього механізму, який, зокрема передбачається у двопартійному та двопалатному законопроєкті “Stand with Ukraine Act”, — написала Маркарова.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна