Команда новообраного президента США Дональда Трампа запропонувала три варіанти “мирного плану” щодо війни Росії проти України, жоден з яких не включає можливий вступ України до НАТО.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на обізнані джерела. Матеріал у середу, 4 грудня, цитує NV.
За словами чотирьох чиновників, які побажали залишитися анонімними, станом на минулий тиждень Трамп ще не скликав групу для розробки мирного плану.
Як каже один із колишніх чиновників із національної безпеки, у Трампа є три основні пропозиції:
План Келлога, розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем і представлений Трампу на початку цього року, передбачає заморожування поточних ліній бойового зіткнення.
Агентство зазначає, що Трамп надасть Києву більше американської зброї, лише якщо він погодиться на мирні переговори. Водночас він попередить Москву, що збільшить допомогу США Україні, якщо Росія відмовиться від переговорів. Членство України в НАТО не передбачено, зазначає видання. Україні також будуть запропоновані гарантії безпеки США, які можуть включати збільшення поставок зброї після укладення угоди.
Венс запропонував свій “мирний план” у вересні. Він виступав проти допомоги Україні, а угода між Україною та РФ, ймовірно, включатиме демілітаризовану зону на існуючих лініях фронту, яка буде “потужно укріплена” для запобігання подальшим російським вторгненням. Він пропонував відмовити Києву в членстві в НАТО.
Гренелл виступав за створення “автономних зон” на сході України. Він також заявляв, що членство України в НАТО не в інтересах Америки.
За словами одного з радників Трампа, Гренелл був одним із небагатьох людей, присутніх на вересневій зустрічі Трампа та Зеленського у Нью-Йорку.
Читайте також:
“Забезпечимо мир через силу”. Трамп призначає спецпредставника з питань України та РФ: що про нього відомо
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!