“Проєкт 100”: понад сотня закупівельників військових частин пройшла профільне навчання

У Києві відбувся ІІ Форум військових закупівельників за участі понад 150 представників закупівельної спільноти з Міноборони, центральних органів виконавчої влади, експертів та практиків-закупівельників у сфері оборони.

Під час заходу підбили підсумки “Проєкту 100” – освітньо-консалтингового курсу, спрямованого на підвищення закупівельної спроможності сотні військових частин.

Проєкт реформи оборонних закупівель та Офіс підтримки змін МОУ реалізували ініціативу у квітні–листопаді цього року. На участь у програмі було 260 заявок. Через обмежений ресурс до навчання відібрали 104 уповноважені особи. За 8 місяців роботи команда проєкту провела 801 годину індивідуальних консультацій, 213 групових зустрічей та 10 онлайн-вебінарів. 

“Військові частини з “Проєкту 100” за квітень–вересень 2024 року в середньому витратили по 56 мільйонів гривень. Серед частин, що не брали участь у проєкті, цей показник становить 35 мільйонів, – зазначив Олег Блінов, керівник “Проєкту 100”.

За його словами, 94 % коштів витрачають через конкурентні закупівлі, інші частини – 87 відсотків, згідно даних Prozorro. В уповноважених осіб з “Проєкту 100” в середньому на конкурентних закупівлях є пропозиції трьох учасників, а в решти – двох.

Ключовими подіями року у сфері оборонних закупівель учасники назвали затвердження стратегічного огляду оборонних закупівель Україна-НАТО, запуск роботи централізованих агенцій Міноборони — Державного оператора тилу та Агенції оборонних закупівель, створення їх наглядових рад, запуск онлайн-ресурсу PartnerMOD та реалізацію “Проєкту 100”.

Стратегічний огляд Україна-НАТО охоплює як сферу централізованих, так і  децентралізованих закупівель, наголосив керівник проєкту реформи оборонних закупівель Артур Переверзєв. Він зазначив, що децентр посідає суттєве місце у загальній системі оборонних закупівель, оскільки 2023 року загальний бюджет  військових частин становив близько 52 млрд грн, а 2024-го очікується на рівні понад 60 млрд грн.

Затвердження стратегічного огляду НАТО актуалізувало роботу над створенням штатної посади закупівельника військової частини у ЗСУ, розповів військовий юрист, експерт Офісу підтримки змін МОУ Юрій Попик.

“В одній із рекомендацій говориться, що потрібно підтримувати ефективне використання місцевих бюджетів військовими частинами. Також ідеться про підготовку посібника для фахівців із закупівель, навчання та консалтинг фахівців. Про написане контрактування таких осіб на відповідні посади, коли вони будуть впроваджені”, – зазначив він.  

Довідково

ІІ Форум військових закупівельників організований проєктом реформи оборонних закупівель, Офісом підтримки змін Міноборони, за сприяння Громадської спілки “Фонд підтримки реформ в Україні” у межах програми підтримки від Спеціального радника з питань оборони, що фінансується урядом Великої Британії. І Форум військових закупівель відбувся 5 квітня 2024 року.

Читайте також:
Посилені сухпайки для військових: ДОТ уклав перші контракти на постачання

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна