Якщо за результатами службової перевірки підтверджується, що СЗЧ (самовільне залишення частини) військовослужбовці здійснили внаслідок дій чи бездіяльності командирів, тоді може бути призначене службове розслідування. За його підсумками командира може чекати дисциплінарна відповідальність.
Про це “Новинарні” повідомило поінформоване джерело в Генеральному штабі ЗСУ в п’ятницю, 29 листопада.
“Так, командира можуть понизити в посаді або понизити у військовому званні. Частіше трапляється перший випадок, його понижують в посаді – переводять на посаду, яка не передбачає керівництва особовим складом. Є так звані штабні посади. Але ми не можемо його звільнити”, – сказав співрозмовник.
Він додав, що “вже не один командир був переведений на нижчу посаду”.
Читайте також:
У Генштабі пояснили, в які підрозділи будуть розподілені “амністовані” СЗЧшники
28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військові частини (СЗЧ) або дезертирував.
Верховна Рада проголосувала за цей закон 21 листопада.
Відтак військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби та добровільно повернулись (не пізніше 1 січня 2025 року), зможуть продовжити військову службу.
Документ передбачає:
Як писала “Новинарня“, лише в жовтні за матеріалами ДБР суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, які вперше здійснили СЗЧ. Натомість їм дозволили повернутися на службу.
Читайте також:
У військових є час до 1 січня, щоб повернутися із СЗЧ без несення кримінальної відповідальності, – ДБР
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!