Україна під час переговорів із західними партнерами справді обговорює тему мобілізації та зниження мобілізаційного віку, але вважає, що нині більшою проблемою є гальмування поставок вже обіцяної зброї.
Про це на брифінгу в четвер, 28 листопада, заявив речник українського Міністерства закордонних справ Георгій Тихий, його цитує “Європейська правда”.
За словами Тихого, питання зниження мобілізаційного віку справді обговорюється на переговорах із партнерами, але він заперечив, що “воно є точка напруженості або обговорювалось негативно або критично”.
“Хочу зауважити, що це Україна зазвичай ініціює такі обговорення. На наших переговорах ми повідомляємо партнерам про динаміку мобілізації, яка в нас відбувається. Це частина дискусії так само, як і інші теми, як-то надання зброї, стратегія, оборона, санкції, стримування тощо”, – пояснив він.
Речник МЗС додав, що нині в Україні немає достатньої кількості зброї та обладнання, аби оснастити вже мобілізованих чоловіків.
“Коли ми читаємо джерела, які стверджують, шо Україна повинна мобілізовувати більше, і це головна проблема, у нас інше бачення. На нашу думку, вже оголошена допомога, зброя та обладнання, повинні прибути в Україну швидше”, – зазначив Тихий.
Напередодні представник адміністрації Байдена, який говорив на умовах анонімності із агентством AP, заявив, що адміністрація закликає Україну швидко збільшити чисельність збройних сил за рахунок, зокрема, перегляду мобілізаційного законодавства: щоб дозволити призов до армії людей з 18 років.
За його словами, “чиста математика” ситуації, в якій опинилася Україна зараз, полягає в тому, що їй потрібно більше військ для ведення бойових дій.
Окрім цього, як пише агентство, за словами європейських чиновників, які побажали залишитися неназваними, президент України Володимир Зеленський також чує занепокоєння союзників в інших західних столицях про те, що Україна має проблему з кадрами, а не з озброєнням.
Читайте також:
“Категорію 18-25 років потрібно максимально берегти”, — Залужний висловився проти зниження мобілізаційного віку
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!