В Одеському ТЦК спростували заяву волонтера Сергія Стерненка про те, що оголошення його у розшук як ухилянта є помстою за критику військових структур.
Відповідне повідомлення оприлюднили на фейсбук-сторінці ТЦК у п’ятницю, 8 листопада.
У ТЦК наполягають, що Сергій Стерненко не повідомив про низку важливих деталей, які “значно змінюють розуміння ситуації”. Зокрема, він уже відвідав Приморський РТЦК та СП, де:
“Ці факти свідчать про те, що пан Стерненко був обізнаний про необхідність виконання обов’язків як військовозобов’язаного і вжив відповідних заходів для врегулювання свого статусу.Також у своїх публічних заявах пан Стерненко натякає на те, що його розшук є нібито «помстою» через його критику військових структур. Такі звинувачення є безпідставними та мають на меті викликати симпатію у громадськості та сформувати негативне враження про роботу ТЦК та СП”, – зазначили в Одеському ТЦК.
Також там додають, що “військові інституції діють виключно в рамках законодавства, зокрема, відповідно до статті 259 Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших нормативно-правових актів, що регламентують правила військового обліку та мобілізаційної підготовки”.
“Закликаємо громадян об’єктивно сприймати такі заяви та розуміти, що наші дії спрямовані виключно на забезпечення національної безпеки та обороноздатності країни. Звертаємося до пана Стерненка та інших громадян, які мають сумніви щодо правомірності дій ТЦК та СП, звертатись безпосередньо до структурних підрозділів Одеського обласного ТЦК та СП для з’ясування всіх обставин та усунення можливих непорозумінь. Публічна критика і спроби дискредитації, засновані на маніпулятивних твердженнях, не є конструктивним способом вирішення ситуації та підривають суспільну довіру до державних інституцій, які стоять на захисті нашої країни”, – підсумували в ТЦК.
Як повідомляла “Новинарня” раніше, Сергій Стерненко 7 листопада оприлюднив заяву, що його оголосили в розшук після того, як присилали повістку за старою адресою в Одесі. Хоча, пише активіст, він давно живе в Києві, оновив дані в застосунку “Резерв+”, а в день початку розшуку був на зустрічі в Міноборони з питань постачання дронів для армії.
“Будемо розбиратися з цією цікавою ситуацією. Але вже є підстави вважати, що це може бути «привіт» від армійської системи за критику та заклики провести реформу, якої вимагають наші військові. Або комусь дуже хочеться зупинити постачання дронів до війська та проєкти по знищенню російських розвідувальних та ударних БПЛА”, – зазначив він.
Читайте також:
Найбільший разовий донат: анонімний благодійник приніс Стерненкові на “Небесний русоріз” $363 тис. готівкою
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!