“Танчик, Таргани і Буревій”: ще чотири роботизовані комплекси пройшли кодифікацію Міноборони

Чотири багатофункціональних роботизованих комплекси, розроблені учасниками кластеру Brave1, пройшли кодифікацію Міністерства оборони України і зможуть працювати на фронті.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Роботи змінюють ситуацію на фронті. За даними Генштабу, завдяки роботизованим підрозділам на 30 % зменшилися втрати українських військових”, – зазначив він.

Що відомо про нові розробки

  • “ТАНЧИК” – платформа, яка витримує навантаження до 500 кг та може виконувати різні місії: розвідувальні, диверсійні, евакуаційні, атакувальні та логістичні.
  • “ТАРГАН 2К” – комплекс, який легко адаптується під різні завдання – від логістичних до розвідувальних, має досить просту конструкцію та працює на відстані до 20 км. Його вартість 3 000 доларів.
  • “ТАРГАН” 200 – за характеристиками схожий на ТАРГАН 2К, але розрахований на більше навантаження – до 200 кг. У логістиці він може замінити від 2 до 8 людей.
  • “БУРЕВІЙ” – комплекс, який допомагає в логістиці особливо важких предметів та евакуації бійців.

“Кожна із цих розробок може врятувати не одне життя. Роботи евакуйовують бійців, підвозять провізію, розміщують та заміновують, заміняють військових, щоб ті не ставали живою ціллю для ворожих безпілотників. Це війна технологій, і чим більше їх на фронті, тим більша в нас перевага”, – наголосив Федоров.

Читайте також:
Є низка технологічних переваг з російським “Печенігом”: МОУ допустило до експлуатації універсальний кулемет

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна