Як залізничники завадили ворогу взяти в облогу Київ: у прокат виходить документальний фільм “Потяг до життя”. ТРЕЙЛЕР

14 листопада в український прокат виходить фільм “Потяг до життя” – повнометражна документальна стрічка зі справжніми історіями простих залізничників, які з перших днів повномасштабного вторгнення Росії рятували життя мільйонів українців. Іноді – ціною власного.

У критичний момент ці справді “залізні” люди не піддалися страху й паніці, попри те, що не менше, ніж усі ми, переживали за близьких, не знали, чого чекати далі, здригалися від вибухів і бомбардувань. Але коли перед ними постало питання — рятуватися самим чи врятувати інших, вони не вагалися у своєму виборі.

Всі, від машиністів до провідників, від керівників станцій до диспетчерів і колійників, виходили на роботу, знаючи, що від цього залежить життя мільйонів.

Та попри весь пафос цих слів (що не заважає їм бути абсолютно правдивими), залізничники – не лише безстрашні й винахідливі герої, а й звичайні люди, зі своїми цікавими історіями, винахідливістю й особливим почуттям гумору. І саме такими їх показує стрічка “Потяг до життя”.

Усі історії у стрічці нанизані на центральну лінію провідниці Ірини Юрченко – мами “азовця” Дмитра Козацького “Ореста”, який разом із побратимами по який тримав оборону “Азовсталі”.

Ірина Юрченко

Із фільму глядачі дізнаються й багато цікавинок, які досі залишалися невідомими для широкого загалу.

Зокрема, авторам вдалося зібрати свідчення тих залізничників, які здійснювали операцію з відвернення техногенної катастрофи, і які під обстрілами робили штучне сходження вагонів, щоб не дати ворогу взяти в облогу Київ.

Розповідає фільм і про безстрашність диспетчерів, які продовжували керувати рухом поїздів навіть тоді, коли шибки перед ними прошивали ворожі кулі.

В той час, коли небо України закрили для авіації, а автомобільні дороги в багатьох місцях стали просто непроїзними, поїзди “Укрзалізниці” стали головною надією для сотень тисяч людей, які намагалися й намагаються виїхати з небезпечних районів. Або й просто дістатися в інше місто України чи світу.

І найвищі іноземні гості та делегації вже понад два з половиною роки приїздять до нас саме залізницею. Тому у фільмі з’являються й експрем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон, голлівудський актор та посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум, відомий футболіст та амбасадор United24 Андрій Шевченко.

Також із фільму глядачі дізнаються про перший в історії світових воєн повноцінний шпиталь, який був поставлений на залізничні колії.

Медичний евакуаційний поїзд

“Порятунок “Укрзалізницею” мирного населення, насамперед жінок і дітей, у перші місяці повномасштабного вторгнення став наймасштабнішою евакуацією в історії світових воєн.

Уся нація, наче в одну мить, помістилася в довжелезний потяг, який охрестили “потягом життя”.

Цей символізм ми заклали не лише в назву, а й пронесли через увесь фільм. Це колосальна праця, здійснена зусиллями всієї команди. І вона була б неможлива без історій тих людей, які з першого дня війни й донині продовжують демонструвати свою відвагу, мужність, людяність і самопожертву”, – наголошує продюсерка фільму Галина Храпко.

Трейлер фільму “Потяг до життя”

Фільм вироблено кінокомпанією KALYNA FILM у партнерстві з Благодійним Фондом “Слава Україні”.
Режисер – Олександр Тіменко. 

А “голосом” стрічки стала відома українська акторка, телеведуча і громадська активістка Римма Зюбіна.

Новинарня” – один з інформаційних спонсорів прокату.

Фільм “Потяг до життя” – із 14 листопада в усіх кінотеатрах України.

Частина коштів від прокату фільму буде перерахована дітям і родинам загиблих залізничників.

Сторінки фільму в соцмережах:

Читайте також:
На Варшавському кінофестивалі відбулася прем’єра документального фільму про Голодомор “Сімейний альбом” режисерки й авторки “Новинарні” Марини Ткачук


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.