За 10 місяців 2024 року Міністерство оборони та Міністерство цифрової трансформації законтрактували 1,6 мільйона безпілотників різних типів на загальну суму понад 114 млрд грн.
Про це повідомила пресслужба Міноборони 29 жовтня.
Зазначається, що із цього обсягу постачальниками вже виконано замовлення 1,28 мільйона безпілотників на суму понад 81 млрд грн. Водночас до кінця року заплановано поставку ще 366 940 одиниць дронів.
Серед поставлених безпілотників є широкий спектр моделей, які виконують різні завдання на полі бою. Це глибинні ударні дрони (Deepstrike-камікадзе), FPV-камікадзе, розвідувальні коптери типу DJI Mavic, розвідувальні літаки та дрони-крила, а також ударні коптери та літаки.
В Міноборони зауважують, що широка функціональна специфікація БПЛА забезпечує надійну підтримку бойових підрозділів, допомагаючи швидше реагувати на тактичні та стратегічні виклики.
На 2025 рік Міністерство оборони спільно з Мінцифрою вже законтрактувало 155 205 одиниць безпілотних літальних апаратів на суму 32,33 млрд грн.
Загалом на 2024-2025 роки відомства наразі законтрактували постачання БПЛА на суму майже 147 млрд грн.
Окрім того, контрактування за цим напрямком окремо проводиться іншими складовими Сил оборони — Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією та Службою безпеки України. Також закупівля безпілотних літальних апаратів здійснюється напряму військовими частинами та силами волонтерських організацій, зауважили у відомстві.
Читайте також:
Міноборони допустило до експлуатації вітчизняний багі “Варан”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!