Кількість українців, які вірять у те, що Україна зможе вступити в Європейський Союз уже найближчим часом, у порівнянні з 2022 роком знизилася більш ніж у 4 рази.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг” для Консультативної місії ЄС в Україні.
Так, якщо у 2022-му 61% респондентів були переконані, що Україна вступить до Євросоюзу впродовж наступних 1-2 років, то нині так вважають лише 15%.
Як свідчить опитування, респонденти по-різному бачать термін, у який Україна стане членом ЄС.
Найпоширенішим терміном є варіант “у наступні п’ять років”, який обрали 28%.
На думку 25% це станеться у наступні 5-10 років, а 12% респондентів схиляються до періоду від 10 до 20 років.
Ще 14% вважають, що Україна ніколи не стане частиною ЄС. Варто відзначити, що до початку повномасштабного вторгнення РФ, у 2021 році, таких було 26%.
Із твердженням, що Україна обов’язково повинна вступити до ЄС, погоджуються 43% опитаних, і частіше це мешканці Києва та Заходу та старші респонденти.
Водночас 48% респондентів більше погоджуються з позицією, що Україна може і не вступити до ЄС, але має зміцнювати економічні зв’язки з ним.
А 7% вважають, що Україні взагалі не треба інтегруватися у ЄС. Як відзначають соціологи, такої позиції частіше дотримуються люди з нижчим рівнем доходів.
Від вступу в Євросоюз українці найчастіше очікують боротьби з корупцією (41%), співробітництва у сфері безпеки та оборони (36%) та гарантій безпеки (35%).
Окрім цього, очікуваними є економічне співробітництво (27%), фінансова підтримка (26%), реформування судової та правоохоронної системи (21%); дотримання прав та свобод, покращення економічної ситуації (по 19%).
Доступ до навчання та легального працевлаштування за кордоном очікують 15% та 12% відповідно. Найменш очікуваним результатом є підвищення громадської активності – 2%
При цьому думки щодо того, чи зацікавлений сам ЄС у приєднанні до нього України, розділилися майже порівну: 48% вважають, що зацікавлений, а 50% мають протилежну думку.
На думку майже 20% респондентів, Україна вже повністю готова до вступу в ЄС. Водночас 57% вважають, що для вступу країна потребує подальших реформ.
І 22% респондентів дотримуються думки, що Україна взагалі ще не готова до вступу в ЄС.
За даними опитування, частка тих, хто бачить необхідність у подальших реформах, за останній рік зросла на 14%. Частіше таку думку поділяють мешканці Києва та Заходу.
Опитування проводилося з 24 по 29 вересня 2024 року на замовлення Консультативної місії ЄС в Україні методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Вибірка склала 2000 респондентів, а похибка становить 2,2%.
Читайте також:
Посол ЄС назвала “реалістичну дату” вступу України
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!