В ОГП назвали кількість прокурорів-інвалідів по областях

Як свідчать попередні дані службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях – Черкаській та Хмельницькій.

Про це ввечері в середу, 23 жовтня, повідомив Офіс генпрокурора.

“В Офісі генерального прокурора триває службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду”, – зазначили в ОГП.

Щодо цих фактів розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів), а також ч. 3 ст. 369 КК України (хабар).

Прокурори-інваліди по областях

Згідно з опрацьованою на цей час інформацією, на Черкащині 60 прокурорів мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працюючих там прокурорів. 59 із них отримали інвалідність до повномасштабного вторгнення.

У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор, або 29,8% від загальної кількості. 50 осіб отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.

В Офісі генпрокурора працюють 22 прокурори зі статусом особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті ОГП.

“По кожному з цих фактів буде проведена ретельна перевірка та надана оцінка як в межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження”, – розповіли у відомстві.

Контекст

У робочому кабінеті керівниці Хмельницької обласної МСЕК, депутатки облради від партії “Слуга народу” Тетяни Крупи 4 жовтня виявили 100 тис. доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці вилучили ще 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти. Під час проведення слідчих дій керівниця МСЕК намагалась позбутися частини грошей, викинувши через вікно дві сумки з пів мільйоном доларів США.
Їй висунули підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 Кримінального кодексу України).
7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Крупі – 60 діб арешту (до 3 грудня) із можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн.

Олександр Крупа, син Тетяни Крупи, 10 жовтня звільнився за власним бажанням з посади начальника Управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області. На фото, що стали мемами, він лежить на ліжку з великою кількістю стодоларових купюр.

Як відомо, фіктивна інвалідність є запобіжником від мобілізації до війська.

Згодом журналісти встановили, що пів сотні прокурорів на Хмельниччині на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність у МСЕК Крупи.

Президент Володимир Зеленський скликав з цього приводу засідання РНБО 22 жовтня та після засідання видав указ, згідно з яким до 31 грудня 2024 року в Україні мають бути ліквідовані всі медико-соціальні експертні комісії.

Цього ж дня генпрокурор Олексій Костін подав у відставку на тлі скандалу з “інвалідностями” прокурорів.

Голова СБУ Василь Малюк повідомив, що 64 посадовці МСЕК отримали підозру, скасовано понад 4 тис. висновків про інвалідність.

Читайте також:
Керівник Хмельницької облпрокуратури звільнився “за власним бажанням” після скандалу з пів сотнею прокурорів з групами інвалідності


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна