Свято-Михайлівський собор у Черкасах перейшов (без священиків МП) до Православної церкви України. Відтепер храм став гарнізонним.
Про це 17 жовтня повідомив військовий капелан ПЦУ Володимир Редько (Рідний).
“Вітаю Черкащину і всю Україну з тим, що найбільший православний храм України, який тривалий час був під управлінням московського патріархату — повернувся в лоно Української церкви! Відтепер Свято-Михайлівський кафедральний собор буде завжди відкритий для наших військовослужбовців, адже він вже став Гарнізонним” – написав він.
На території храму створять осередок національного-патріотичного виховання, недільну школу та підготовку капеланів.
“Ба більше, є ще дуже багато проєктів, які будуть спільно втілюватися українською громадою. Усі прихожани, які були і залишаються в Українській православній церкві московського патріархату — запрошуємо до молитви в Гарнізонному храмі українською мовою”, – зазначив Володимир Рідний.
Відомо, що керівник Черкаської єпархії “УПЦ МП” Денис Снігірьов, або ж митрополит Феодосій, який раніше правив у цьому храмі, та його найближче оточення мають тісні зв’язки з Росією. Зокрема, він довгий час проходив навчання та працював у РФ, звідки був повернутий незадовго до подій Революції гідності, у яких брав активну участь, втім на боці тодішньої влади.
СБУ вручила митрополиту першу підозру ще в лютому цього року за ст. 161 Кримінального кодексу України. У квітні Феодосій, який заперечував збройну агресію РФ проти України та виправдовував дії загарбників, отримав другу підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ. Третю підозру йому вручили у жовтні – розпалювання релігійної ворожнечі під час домашнього арешту – ст. 161 Кримінального кодексу України.
Четверту підозру клірик отримав уже 22 лютого 2024 року – його вчергове підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. П’яту підозру через розпалювання міжконфесійної ненависті між вірянами в Україні Феодосію вручили 19 червня.
Наприкінці серпня 2024 року Феодосію обрали запобіжний захід за новою підозрою – розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!