“Ми обираємо НАТО. Не ядерну зброю”, – Зеленський

17 жовтня президент України Володимир Зеленський відвідав Брюссель, де він взяв участь у спеціальному засіданні Європейської ради та представив європейським лідерам свій “план перемоги”. Зокрема обговорювали перспективи членства України в НАТО.

Після час цих зустрічей Зеленський на брифінгу згадав про Будапештський меморандум, за результатами якого Україна відмовилася від ядерної зброї, передає ВВС.

Зеленський розповів, що зокрема обговорював це питання з кандидатом у президенти США від Республіканської партії Дональдом Трампом під час свого недавнього візиту до США.

Оскільки цей меморандум у підсумку не захистив Україну від нападу Росії, то, каже Зеленський, для свого захисту Україна має два варіанти – або ядерна зброя, або членство в НАТО. І він зазначив, що із цих двох варіантів українці обирають другий.

“Ми обираємо НАТО. Не ядерну зброю, ми обираємо НАТО”, – сказав президент.

“І я вважаю, що мене почув Дональд Трамп. Він сказав: “У вас справедливі аргументи”. Мені здається, це важливо”, – зазначив Володимир Зеленський.

На уточнююче питання журналіста, чи означає це, що Зеленський почув від Трампа, що той відкритий до членства України в НАТО, президент відповів, що не хоче наводити деталі цієї розмови, бо вона “між мною та Дональдом Трампом”. Він додав, що Трамп не давав йому ніяких обіцянок.

“Ми говорили про НАТО, я навів свої аргументи, і він погодився з моїми аргументами”, – зазначив Зеленський.

Також, за словами Зеленського, під час його візиту в Брюссель обговорювали виділення Україні погодженої допомоги від ЄС у розмірі 35 млрд євро та передачу заморожених російських активів.

Президент також зазначив, що проводив із партнерами зустрічі щодо “формули миру”, й остаточний варіант документа має бути готовий у листопаді. Він додав, що йде активна підготовка до другого Саміту миру, на який планують запросити Росію.

На пресконференції Зеленський розповів, що отримав “позитивні сигнали” від окремих європейських лідерів щодо використання далекобійної західної зброї для ударів вглиб Росії, але додав, що в цьому питанні важливою є позиція США.

Президент Зеленський представив “план перемоги” на засіданні Європейської ради та заявив: “План перемоги2 – це місток до успішного проведення другого Саміту миру. Ви можете допомогти реалізувати це. І це захистить не лише Україну, а й країни Балтії, і Скандинавію, і Польщу, і Балкани – інших, інші регіони, інших партнерів, на яких Росія націлилася”.

У відповідь на питання, чи означатиме відмова західних партнерів підтримати його “план перемоги” поразку України у війні з Росією, Зеленський відповів, що Україна продовжуватиме боротися в будь-якому разі, але якщо план не підтримають, Україні буде “дуже складно”.

“Це означатиме, що світ надає привілей Росії. Слабкість України – це сила для Росії, і я думаю, це буде великою помилкою”, – зазначив президент.

Читайте також:
Наразі виглядає так, що Україна стане 33-м членом НАТО, – генсек Рютте

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.